PS 5

AKTUÁLNE: Obrovský únik informácií o PlayStation 5. Je toto jej cena a dátum dostupnosti?

Koľko bude stáť PlayStation 5 a kedy sa bude dať kúpiť? OBROVSKÝ únik informácií prezrádza presne to, čo Sony dlhú dobu tajil.

Ak ste fanúšikom série konzol PlayStation, určite už horlivo čakáte na príchod PlayStation 5. Ide o najnovší pripravovaný model, ktorému je venované nemalé množstvo špekulácií a predikcií, keďže jeho tvorca je na detaily v tomto momente veľmi skromný. Jeho snaha však zrejme vyšla navnivoč.

Ako píše web BGR, na stránke 4chan sa objavil rozsiahly príspevok, ktorý nám prezrádza zrejme tie najdôležitejšie informácie ohľadom chystanej konzoly. Aby sme boli konkrétnejší, spomína sa cena, dátum predstavenia a jedna skvelá novinka.

Začneme s dátumom predstavenia. Podľa úniku má “deň D” nastať už 5. februára, kedy sa má v New Yorku konať stretnutie PlayStation. V tento dátum sa tak máme dozvedieť informácie ohľadom dizajnu, používateľského rozhrania, funkcií a špecifikácií. Spomenúť sa má, samozrejme, aj nový ovládač.

Render PS5 (FOTO LetsGoDigital)

Cenovka na úrovni 449 EUR

Únik ďalej hovorí aj o slogane PlayStation 5 (It’s time to play) a aj jej cene. Konzola má byť celosvetovo dostupná už od októbra tohto roku, a to za 449 EUR. Dostupná zrejme bude aj Pro verzia, no určite nie tento rok.

Čo sa týka špecifikácií PS5, tie by mali byť porovnateľné s najdrahším modelom konzoly Xbox, ktorý má stáť približne o 100 eur viac. Microsoft však údajne vydá ešte jeden Xbox, ktorý bude, naopak, o 100 eur lacnejší.

Foto: Notebookcheck.net

Podľa autora príspevku sa má taktiež každá jedna kúpa PS5 spájať s 3-mesačnou skúšobnou verziou služby PlayStation Now. Spomína sa taktiež aj aplikácia, ktorá má prejsť dôležitými zmenami. Nanešťastie sme sa však nedočítali žiadnych noviniek ohľadom integrácie virtuálneho asistenta.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Zabudnúť, samozrejme, nesmieme ani Remote Play, službu, ktorá má po novom podporovať hrateľnosť PS5 na smartfónoch, tabletoch, notebookoch aj desktopoch.

Spätná kompatibilita

Na záver sa spomína aj kompatibilita konzoly s hrami pre staršie modely, teda PS1 až PS4. V praxi to má fungovať tak, že ak vlastníte, napríklad, hry pre PS4, dokážete ich preniesť aj do PS5. Nová generácia by taktiež mala podporovať ovládače DualShock 4, vďaka čomu bude prechod na novinku pre všetkých oveľa jednoduchší a lacnejší.

Práve vďaka tejto skvelej novinke si PS5 vyslúžila titul “ultimátna konzola”. Viacero informácií ohľadom kompatibility so staršími hrami by sme sa mali dozvedieť o trochu neskôr, pravdepodobne počas eventu E3.

Sony PlayStation Classic
Sony PlayStation Classic

Zatiaľ však odporúčame brať všetky tieto informácie s obrovskou rezervou, keďže ide o neoficiálne informácií. Ak je však príspevok pravdivý, máme sa skutočne na čo tešiť.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať