VIDEO iPhone SE 2 odhaľuje dizajn: Takto by mal vyzerať malý iOS smartfón

Dočkáme sa ho už konečne?

1
Render iPhone SE 2
Render iPhone SE 2 (RENDER @onleaks x @igeeksblog)

Internetom koluje podoba už netrpezlivo očakávaného iPhone SE 2, ktorá bez akýchkoľvek pochýb pripomína iPhone 8 z roku 2017. Na prednej strane je vidieť Touch ID aj hrubé rámiky okolo displeja, zatiaľ čo zadnú stranu zdobí jeden fotoaparát.

Za únikom stojí kolaborácia renomovaného leakera OnLeaks s webom igeeksblog.com, ktorý zverejnil 360-stupňové video vrátane renderov vo vysokej kvalite.

Ako je príležitosť vidieť na vlastné oči, konštrukcia iPhone SE 2 vyzerá ako iPhone 8. A to ako pri pohľade na prednú, tak aj pri pohľade na zadnú stranu smatfónu. Podobné sú dokonca i samotné rozmery. Hrúbka novinky by však mala byť o niečo väčšia, z čoho možno vydedukovať, že ponúkne väčšiu batériu.

Apple vie vďaka recyklácii starých súčiastok ušetriť na nákladoch a my to potom pocítime na nižších cenovkách v porovnaní s tými, na aké sme pri iOS smartfónoch zvyknutí. Na obdobnej stratégii stál prvý iPhone SE z roku 2016, ktorý si však získal srdcia používateľov aj vďaka kompaktnej uhlopriečke, nielen priaznivej cene.

4,7-palcový LCD displej

Ak bude iPhone SE 2 skutočne vyzerať ako iPhone 8, tak ho s najväčšou pravdepodobnosťou vybavia iba 4,7-palcovým Retina (LCD) displejom a poriadne hrubými rámikmi. Pokiaľ tu teda niekto očakáva niečo v štýle iPhone X, tak asi zostane sklamaný.

Spoločnosť Apple by mohla kompaktnú novinku predstaviť už v prvej polovici tohto roka. Ak sú informácie z technologických kuloárov správne, deň D nastane niekedy v marci. V tomto období nám kalifornské jabĺčko zvykne prestavovať vynovené iPady aj zrecyklované iPhony.