iPhone X

iPhone X láme rekordy: Cena použitých kusov dosahuje 85 % pôvodnej ceny!

iPhone X so svojim príchodom priniesol niekoľko rekordov. Je to vôbec najdrahší smartfón z dielne Apple a teraz to vyzerá tak, že si svoju cenu dokáže udržať poriadne dlho.

iPhone X so svojím príchodom priniesol niekoľko rekordov. Je to vôbec najdrahší smartfón z dielne Apple a teraz to vyzerá tak, že si svoju cenu dokáže udržať poriadne dlho.

Stále aktuálna vlajková loď sa totiž aj v použitom stave, teda na bazároch a pod., predáva za neuveriteľných 85 % z pôvodnej ceny. Podobný prípad platí aj pre firmy, ktoré odkupujú použité kusy z obchodov. Tie sú podľa najnovších informácií pripravené zaplatiť až 75 % z pôvodnej ceny.

Jedným z dôvodov, prečo tomu tak je, môže byť stále vysoký dopyt, a to hlavne na domácej pôde Apple, teda v USA. Spoločnosť B-Stock, ktorá prišla so zaujímavou analýzou tvrdí, že až 98 % všetkých vykúpených iPhonov predajú v USA a len 2 % posielajú do zahraničia.

TIP REDAKCIE
Apple môže otvoriť šampanské, iPhone X mu zabezpečil rozprávkový profit

iPhone X je síce extrémnym príkladom toho, ako si zariadenie môže držať svoju cenu aj po predaji, zvyšok Apple zariadení však vôbec nezaostáva. Stačí sa pozrieť na ceny na bazároch, ktoré sú aj pri použitých zariadeniach poriadne vysoké.

TIP REDAKCIE
AirPods od Apple si tento rok budete môcť aktivovať vaším hlasom. To však nie je všetko

Pre spotrebiteľov je to dobrá aj zlá správa. Aj napriek tomu, že za zariadenia najskôr zaplatíte vyššiu sumu, pri opätovnom predaji z neho dostanete viac peňazí, než v prípade konkurencie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať