VIDEO: Elektromobil Drako GTE trhá cesty, porazil aj Tesla Model S vo verzii P100D

Najlepšie vybavený sedan z dielne Tesly dostal tvrdú ranu. Model S vo verzii P100D nestačil v reálnom porovnaní na elektromobil Drako GTE.

Najlepšie vybavený luxusný sedan z dielne Tesly dostal tvrdú ranu. Model S vo verzii P100D nestačil v reálnom porovnaní na taktiež americký elektromobil Drako GTE. Výkon konkurenta automobilky Elona Muska totiž dosahuje šialené čísla.

Kombinácia 1 200 konských síl a krútiaceho momentu až 8 800 Nm hovorí za všetko. Presne takúto technickú špecifikáciu ponúka moderný superšport od automobilky Drako Motors.

O Drako GTE sme už síce čo-to počuli, súboj s Teslou je však úplná novinka. Aj keď ide o nevyrovnané akceleračné preteky, je zaujímave vidieť, čo všetko ospevovaný elektromobil dokáže. Výrobca ho vychválil až tak, že tomu mnohí jednoducho nechceli veriť. Preto teraz prináša krátku video upútavku.

Novinka od Drako
Drako GTE

“Elektromobil GTE bol navrhnutý tak, aby obohatil moderné jazdecké skúsenosti. Štyri hybridné synchronné motory s permanentnými magnetmi generujú kolosálnych 1 200 konských síl a 8 800 Nm kombinovaného krútiaceho momentu kolies poskytuje šialenú akceleráciu, a to až do rýchlosti 330 kilometrov za hodinu. Každé jedno koleso je prostredníctvom samostatných prevodoviek pripojené k motoru, čo otvára dvere individuálnemu riadeniu kolies pre extrémne precízne dodanie krútiaceho momentu,” prezrádza automobilka Drako Motors.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

Ako z videa, tak aj z vyššie uvedených slov vyplýva, že máme česť s veľmi nebezpečným elektrickým superšportom. Preto je porovnanie so sedanom Model S len marketingový ťah. Veci by boli iné až vtedy, ak by na trati stál jeho priamy konkurent, Tesla Roadster 2. Ten si s točivým momentom 10 000 Nm a maximálnou rýchlosťou cez 400 kilometrov za hodinu trúfne na akokoľvek ostrý elektromobil.