Novinka od Drako

1 200 koní a 330 km/h: Elektrický superšport Drako GTE bude trhať cesty

Elektrický superšport Drako GTE ponúkne šialenú technickú špecifikáciu za šialene vysokú sumu.

Americká firma Drako predstavila svoj nový štvorkolesový kúsok. Elektrický superšport Drako GTE ponúkne šialenú technickú špecifikáciu za šialene vysokú sumu. V cenovke má prsty ale aj limitovaná produkcia. Na svet totiž príde iba 25 kusov.

Každý jeden potenciálny záujemca musí počítať s tým, že za novinku zaplatí 1,25 milióna dolárov. To je približne 1,13 milióna eur.

“GTE bol vytvorený na to, aby s plne elektrickou architektúrou so štyrmi motormi pozdvihol pôžitok z modernej jazdy,” prezradila spoločnosť Drako.

GTE síce dokáže podať výkon ako superšport, z pohľadu karosérie ide o štvordverový sedan pre štyroch pasažierov. Pod kapotou má až 1 200 koní, krútiaci moment dosahuje slušných 8 880 nM a nerobí mu problém zrýchliť až na 330 kilometrov za hodinu.

Drako GTE
Drako GTE
Drako GTE
Drako GTE

Batéria a nabíjanie

Akumulátor elektromobilu dostal 90 kWh kapacitu a je kompatibilný so 150 kW nabíjačkami, píše Electrek. Používateľ má navyše k dispozícii i rezervu v podobe palubnej alternatívy. V takom prípade treba však počítať iba s 15 kW výkonom.

TIP REDAKCIE
Apple dostal pokutu 5 miliónov eur, nesplnil požiadavky holandského regulátora

Záujemcovia si môžu už dnes jeden kúsok predobjednať. Ak zaplatia depozit, zaradia ich na čakací zoznam. Tí najrýchlejší z najrýchlejších sa dočkajú v priebehu roka 2020.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať