1 200 koní a 330 km/h: Elektrický superšport Drako GTE bude trhať cesty

Tomuto sa povie delo.

1
Novinka od Drako
Novinka od Drako

Americká firma Drako predstavila svoj nový štvorkolesový kúsok. Elektrický superšport Drako GTE ponúkne šialenú technickú špecifikáciu za šialene vysokú sumu. V cenovke má prsty ale aj limitovaná produkcia. Na svet totiž príde iba 25 kusov.

Každý jeden potenciálny záujemca musí počítať s tým, že za novinku zaplatí 1,25 milióna dolárov. To je približne 1,13 milióna eur.

„GTE bol vytvorený na to, aby s plne elektrickou architektúrou so štyrmi motormi pozdvihol pôžitok z modernej jazdy,“ prezradila spoločnosť Drako.

GTE síce dokáže podať výkon ako superšport, z pohľadu karosérie ide o štvordverový sedan pre štyroch pasažierov. Pod kapotou má až 1 200 koní, krútiaci moment dosahuje slušných 8 880 nM a nerobí mu problém zrýchliť až na 330 kilometrov za hodinu.

Drako GTE
Drako GTE
Drako GTE
Drako GTE

Batéria a nabíjanie

Akumulátor elektromobilu dostal 90 kWh kapacitu a je kompatibilný so 150 kW nabíjačkami, píše Electrek. Používateľ má navyše k dispozícii i rezervu v podobe palubnej alternatívy. V takom prípade treba však počítať iba s 15 kW výkonom.

Záujemcovia si môžu už dnes jeden kúsok predobjednať. Ak zaplatia depozit, zaradia ich na čakací zoznam. Tí najrýchlejší z najrýchlejších sa dočkajú v priebehu roka 2020.