samsung galaxy s10 5G

Trhu s 5G smartfónmi počas Q3 dominoval Samsung. Expedoval až 3,2 milióna zariadení

Pri porovnaní s Q2 si môžeme všimnúť, že celkový počet predaných 5G smartfónov stúpol viac ako 2-násobne. Samsung si v tom čase držal 83-percentný podiel.

Juhokórejský gigant Samsung si pripisuje najväčší podiel na trhu s 5G smartfónmi za tretí kvartál. V priebehu celého tohto obdobia sa mu podarilo expedovať až 3,2 milióna zariadení s podporou najnovšej generácie sietí, píše Gizmochina.

Tabuľka hovorí za všetko. Samsung dominoval trhu počas Q2 a svoje vedenie si udržal aj počas Q3. Ako sme už spomenuli v úvode, výrobca počas tretieho kvartálu expedoval približne 3,2 milióna zariadení, čím si pripisuje až 74-percentný podiel.

Pod ním sa s obrovským rozdielom nachádza spoločnosť LG, ktorej sa podarilo predať 0,4 milióna 5G smartfónov, a tak sa musí uspokojiť s len 10-percentným podielom. Rozdiel medzi prvým a druhým miestom tak tvorí alarmujúcich 64 %.

Tretia priečka pripadá výrobcovi Vivo, ktorý za LG zaostáva len o jediné percento. Predal teda len o kúsok menej ako 0,4 milióna zariadení. Ostatné priečky boli v oblasti percentuálneho podielu viac-menej vyrovnané (viď. tabuľka).

TIP REDAKCIE
Zoznam hier na PlayStation Plus: Čo všetko budeme hrať? Je tam toho veľa!
Zdroj: Gizmochina

Pri porovnaní s Q2 si môžeme všimnúť, že celkový počet expedovaných 5G smartfónov stúpol viac ako 2-násobne. Samsung si v tom čase držal až 83-percentný podiel, no rovnako bol vyšší aj podiel spoločnosti LG.

Je ale veľmi pravdepodobné, že spolu s príchodom roku 2020 sa začnú výsledky tabuľky výrazne meniť. Už dávnejšie sme vás totiž informovali, že “vo veľkom” majú na trh s 5G smartfónmi doraziť aj výrobcovia ako Xiaomi či Apple, ktoré majú predispozíciu na to, aby poriadne zamiešali karty.