Samsung Galaxy Fold

Samsung sa opravil: Nepredali sme 1 milión skladacích smartfónov Galaxy Fold

Počas uplynulého týždňa obletela internet správa, že Samsung stihol predať viac ako milión skladacích smartfónov Galaxy Fold.

Počas uplynulého týždňa obletela internet správa, že Samsung stihol predať viac ako milión skladacích smartfónov Galaxy Fold. Pravda je však taká, že išlo o omyl jedného z vrcholových predstaviteľov spoločnosti.

Za mylnou informáciou stojí sám prezident Samsung Electronics Sohn Young-kwon, ktorý ju prezradil počas nedávnej konferencie TechCrunch Disrupt Berlin.

Hovorca kórejského giganta to však podľa miestnych médií neskôr poprel s tým, že zrejme došlo k zámene. Spomenuté číslo bolo vraj iba ich pôvodným obchodným cieľom pre rok 2019, nie aktuálnym obchodným výsledkom.

Ako píše GSMArena, Samsung by mal v tomto roku predať od 400 000 do 500 000 kusov skladacieho modelu. Výrobca síce plánoval posunúť na trh až okolo 1 000 000 smartfónov, tieto ambiciózne vyhliadky ale neskôr skresal na polovicu. Na oficiálne čísla si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!

Galaxy Fold 2

Ak je nedávny únik predsa len pravdivý, gigant už čoskoro predstaví ďalší skladací kúsok. Modelový rad Galaxy Fold v takom prípade rozšíri očakávaná vyklápačka s flexibilným displejom, ktorý nahradí klasické hardvérové tlačidlá. Niečo veľmi podobné ponúka aj Motorola RAZR.

Možná podoba očakávanej vyklápačky so značkou Samsung
Možná podoba očakávanej vyklápačky so značkou Samsung

K predstaveniu vyklápačky Galaxy Fold 2 môže dôjsť18. februára, a to po boku novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S11. Mediálne podujatie prebehne podľa informácií od renomovaného leakera Ice universe v americkom San Franciscu.