Samsung sa opravil: Nepredali sme 1 milión skladacích smartfónov Galaxy Fold

Občas sa stane.

0
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Počas uplynulého týždňa obletela internet správa, že Samsung stihol predať viac ako milión skladacích smartfónov Galaxy Fold. Pravda je však taká, že išlo o omyl jedného z vrcholových predstaviteľov spoločnosti.

Za mylnou informáciou stojí sám prezident Samsung Electronics Sohn Young-kwon, ktorý ju prezradil počas nedávnej konferencie TechCrunch Disrupt Berlin.

Hovorca kórejského giganta to však podľa miestnych médií neskôr poprel s tým, že zrejme došlo k zámene. Spomenuté číslo bolo vraj iba ich pôvodným obchodným cieľom pre rok 2019, nie aktuálnym obchodným výsledkom.

Ako píše GSMArena, Samsung by mal v tomto roku predať od 400 000 do 500 000 kusov skladacieho modelu. Výrobca síce plánoval posunúť na trh až okolo 1 000 000 smartfónov, tieto ambiciózne vyhliadky ale neskôr skresal na polovicu. Na oficiálne čísla si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Galaxy Fold 2

Ak je nedávny únik predsa len pravdivý, gigant už čoskoro predstaví ďalší skladací kúsok. Modelový rad Galaxy Fold v takom prípade rozšíri očakávaná vyklápačka s flexibilným displejom, ktorý nahradí klasické hardvérové tlačidlá. Niečo veľmi podobné ponúka aj Motorola RAZR.

Možná podoba očakávanej vyklápačky so značkou Samsung
Možná podoba očakávanej vyklápačky so značkou Samsung

K predstaveniu vyklápačky Galaxy Fold 2 môže dôjsť18. februára, a to po boku novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S11. Mediálne podujatie prebehne podľa informácií od renomovaného leakera Ice universe v americkom San Franciscu.