Apple sa vraj v budúcom roku môže stať lídrom 5G smartfónov

Qualcomm zrejme bude dodávať príslušné modemy.

7
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro

Budúcoročné 5G iPhony z dielne americkej spoločnosti Apple vraj môžu z vrchných priečok zosadiť vlajkové lode od Huawei či Samsung

Ako píše web pocketnow.com, juhokórejský Samsung i čínsky Huawei sú lídrami v oblasti implementácie podpory pre 5G konektivitu, teda aspoň v tomto okamihu. Treba si totiž uvedomiť, že Apple sa na tento trh ešte nedopracoval.

Všetko sa ale môže zmeniť už budúci rok, kedy gigant plánuje vydať novú generáciu iPhonov, ktoré už budú disponovať podporou 5G sietí, pričom dodávateľom príslušných modemov sa má stať svetoznámy výrobca Qualcomm. Dočkať by sme sa mali hneď troch zariadení vybavených novou technológiou.

A ako tvrdí news.strategyanalytics.com, práve Apple sa môže stať novým kráľom 5G smartfónov. „Môže sa zdať kontraintuitívne, že práve Apple, spoločnosť, ktorá v súčasnosti vo svojom portfóliu nemá žiadne 5G smartfóny, bude schopná prekonať súčasných lídrov na tomto trhu, menovite Samsung a Huawei,“ prehlásil Ken Hyers, riaditeľ Strategy Analytics. „Budúci rok sa však dočkáme hneď troch nových 5G modelov.“

TIP REDAKCIE
5G iPhony od Apple vraj budú vybavené 5 nm čipom

Pri pohľade na skutočnosť, že Apple zvyčajne vylepšuje už existujúci hardvér, môže ísť o pravdivú predikciu. Všetko však ukáže len čas.

Dôležitú úlohu bude samozrejme zohrávať aj cena, ktorá v prípade čerstvo predstavených iPhonov nebýva zrovna nízka, nehovoriac o iPhonoch s 5G konektivitou.