google fotky

Chat v službe Google Fotky je už dostupný v mobilných aplikáciách aj na webe

Spoločnosť Google pred dvoma týždňami predstavila novú funkciu pre službu Google Fotky, ktorú môžeme jednoducho označiť ako chat.

Spoločnosť Google pred dvoma týždňami predstavila novú funkciu pre službu Google Fotky, ktorú môžeme jednoducho označiť ako chat. Priame zasielanie správ má podľa tvorcov užívateľom uľahčiť zdieľanie každodenných momentov.

Google skôr ohlásenú funkciu teraz vypúšťa do sveta prostredníctvom aktualizácie. Priame správy sú dostupné v mobilných aplikáciách pre Android a iOS ako aj na webe. Nie je žiadnym spôsobom zvýraznená, no spoznáte ju jednoducho.

Pri výbere a zdieľaní konkrétnej fotografie sa užívateľovi zobrazí dialógové okno s ponukou Odoslať vo Fotkách Google. Následne si stačí vybrať jeden zo zobrazených kontaktov a snímku odoslať.

fotky google

K dispozícii je samozrejme aj klasické zdieľanie do aplikácií tretích strán ako Messenger, WhatsApp a podobne. Aj keď je nová funkcia zameraná na zdieľanie jednotlivých fotografií, dajú sa súčasne odosielať aj viaceré snímky. Podporované sú prirodzene aj videá.

fotky google

Google uvádza, že chat bol navrhnutý tak, aby nahradil komunikačné aplikácie, ktoré užívatelia pre zdieľanie fotiek bežne používajú. Zdieľanie snímok priamo v aplikácii Google Fotky je rýchle a pohodlné. Prijatú fotku si môžete uložiť do galérie a pri odosielaní sa v chate zobrazí aj potvrdenie o zobrazení.

Aktívne konverzácie nájdete v ponuke Zdieľanie v spodnej lište, ktorá sa nachádza hneď vedľa kariet Pre vás, Albumy a Fotky. Chat v aplikácii nezavadzia a tvorí jej prirodzenú súčasť. Teraz sa musia vývojári len spoliehať na to, že ho budú užívatelia aj aktívne používať.

Chat totižto pridali v roku 2017 aj do YouTube, no v septembri tohto roka ho z aplikácií odstránili. Predpokladá sa, že užívatelia stále preferovali zdieľanie prostredníctvom odkazov a populárnych komunikačných aplikácií.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať