Motorola RAZR sa bude predávať aj v Európe, cena mierne stúpne

1600 €.

2
Motorola RAZR
Motorola RAZR. Foto: Motorola

Motorola RAZR inšpirovaná ikonickým véčkom z roku 2004 bola predstavená len pred niekoľkými dňami. Podľa očakávania sa jej dostalo mimoriadnej pozornosti.

Aj keď svojou špecifikáciou zrovna vlajkové rebríčky netrhá, Motorola Razr ponúka zatiaľ asi najpraktickejšie využitie ohybnej obrazovky v komerčne dostupnom mobilnom zariadení. Previazanie s pôvodným modelom Razr je len nostalgickým bonusom k dobru.

Ako sme sa dozvedeli pri predstavení, horúcu novinku bude predávať na americkom trhu operátor Verizon, a to s cenou 1500 dolárov. Vzápätí na to sa objavili aj informácie o európskej dostupnosti. Tie boli predmetom špekulácií ešte pred oficiálnym predstavením.

Podľa holandského portálu letsgodigital.org sa Motorola Razr bude skutočne predávať aj na európskom trhu. Do Švédska by mala doraziť koncom januára s maloobchodnou odporúčanou cenou 1680 EUR.

motorola razr
Foto: GSMArena

Cena sa však môže medzi jednotlivými krajinami mierne líšiť. Pri dostupnosti v Holandsku a iných krajinách cena neprekročí hranicu 1600 EUR. Smartfón bude teda drahší ako v USA, ak sa budeme držať len jednoduchého prepočtu či porovnania s americkou dolárovou menou.

Potenciálni zákazníci budú musieť zvážiť schopnosti operátora, ktorého služby využívajú. Motorola Razr totižto nemá slot pre fyzickú SIM kartu. Využíva eSIM modul, ktorý je v zariadení osadený už od výroby.

V Holandsku podporujú eSIM technológiu momentálne len dvaja operátori – T-Mobile a Truphone, upozorňuje letsgodigital.org. V ktorých ďalších krajinách by mohlo byť nové véčko dostupné je zatiaľ otázne.

S dostupnosťou na slovenskom trhu by sme zatiaľ nepočítali, aj keď vylúčená samozrejme nie je.