Carapace

Táto jachta vie plávať aj pod vodou. Odvážny koncept môže byť realitou

Luxusné jachty, ktoré majú pristávaciu plochu pre helikoptéry alebo malý čln, sme už videli. Čo však jachta, ktorá dokáže plávať aj pod vodou?

Luxusné jachty, ktoré majú vlastný bazén, pristávaciu plochu pre helikoptéry alebo malý čln, sme už videli. Čo však jachta, ktorá dokáže plávať aj pod vodou? Futuristický koncept Carapace môže spôsobiť malé zemetrasenie.

Ako informuje CNN, za hybridným plavidlom stojí renomovaná námorná architektka Elena Nappi z Talianska. Hybridným preto, lebo mu nerobí problém ani plavba pod hladinou. Ak je treba, dokáže sa premeniť na šikovnú ponorku.

Zatiaľ sa však stále bavíme iba o vizuálnom koncepte, nie niečom, na čom už konštruktéri usilovne pracujú. Nepoznáme teda cenu a ani dátum príchodu na spotrebiteľský trh.

“Svet luxusných ponoriek je jedným z posledných frontov, kde sa experimentuje, a možno práve hybrid bude jazykom budúcnosti,” prezradila architektka, pričom dodala, že “majitelia jácht pomerne často požadujú originálne riešenia, ktorými nadchnú priateľov a rodinu.”

Carapace
Carapace (ZDROJ Elena Nappi)

Hybrid bude po príchode na svet poháňať systém, ktorý má fungovať prostredníctvom nafty aj palivových článkov. V hĺbke 300 metrov pod hladinou vraj vydrží aj 10 dní. Stačí len nabrať dostatok zásob.

TIP REDAKCIE
Vitaj späť, Don Salieri: Mafia 4 sa má odohrávať ešte pred prvým dielom!

Čo sa týka konštrukcie, tak tá vznikne z hliníku a ponúkne až tri poschodia, a to vrátane sauny, VIP kabín či baru. Celková dĺžka jachty vraj dosiahne slušných 78 metrov.

Talentovaná Elena Nappi tvrdí, že do tvorby vložila skúsenosti, ktoré nadobudla počas roky trvajúceho experimentálneho výskumu. Jachtu Carapace síce asi tak skoro medzi nami neuvidíme, no jej funkčný dizajn môže zatriasť takmer celým lodným priemyslom a inšpirovať veľa renomovaných výrobcov luxusných plavidiel.

Carapace

Carapace

Carapace

Carapace

Carapace

Carapace

Carapace

Carapace