Samsung Galaxy S10 dostáva aktualizáciu na Android 10. Má to však háčik

Len v Nemecku pre vybraných užívateľov.

11
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 (FOTO Lukáš Zachar)

Pred nedávnom sme sa dozvedeli, že vlajkové lode Galaxy S10 a Note 10 môžu dostať aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 10 s OneUI 2.0 až v januári.

Predpokladalo sa, resp. stále existuje šanca, že ju Samsung stihne doručiť ešte v tomto roku. Samozrejme, niekoľkotýždňový odstup nie je žiadnou tragédiou, čím skôr však bude stabilný systém doručený, tým lepšie.

Niektorí užívatelia si však očakávanú aktualizáciu užívajú už teraz. Žiaľ, distribúcia aktualizácie je zatiaľ výrazne limitovaná. Dostupná je len v Nemecku a dostali ju iba tí užívatelia, ktorí boli zapojení do testovacieho beta programu.

galaxy s10
Stabilný Android 10 pre Samsung Galaxy S10

Aktualizácia má veľkosť len 140 MB a obsahuje decembrovú bezpečnostnú záplatu, ako informuje sammobile.com. Update tak neprepisuje celú beta zostavu operačného systému Android 10, len ju dopĺňa o posledné funkcie a vylepšenia, ktoré ju povýšili na stabilnú verziu.

Aktualizácia pre bežných spotrebiteľov nezapojených do beta testovania bude mať veľkosť 2 až 3 GB, možno viac. Napríklad Android 10 s EMUI 10 od Huawei má veľkosť presahujúcu 4 GB.

Samsung tým pádom s beta testovaním finišuje, čo znamená, že by mohol čoskoro spustiť aktualizačný proces aj pre ďalšie krajiny. Stále by sme sa však v našom lokálnom prípade skôr spoliehali na január ako december.