edge

Microsoft Edge postavený na Chromium je tu. Vyskúšať ho môžete hneď teraz

Spoločnosť Microsoft koncom roka 2018 potvrdila, že zmení svoj veľký internetový prehliadač pre desktopy známy ako Edge, ktorý bude po novom poháňať engine Chromium. 

Spoločnosť Microsoft koncom roka 2018 potvrdila, že zmení svoj veľký internetový prehliadač pre desktopy známy ako Edge, ktorý bude po novom poháňať engine Chromium. 

Open-source jadro Chromium využíva, samozrejme, prehliadač Chrome od Google, ale napríklad aj taká Opera. Microsoft chce zmenou jadra vylepšiť zážitok z prehliadania internetových stránok a pridružených funkcií.

Užívateľov podľa slov Microsoftu čaká lepšia kompatibilita so všetkými webovými stránkami, rýchlejšie a hladšie prehliadanie, dokonalejšie vykresľovanie, lepšia podpora pre rozšírenia ale aj menšia energetická náročnosť, ktorú ocenia majitelia prenosných počítačov.

Inými slovami, Microsoft Edge sa chce čo najviac priblížiť pozitívnym vlastnostiam najpoužívanejšieho prehliadača Chrome. Sme ale zvedaví, koľko operačnej pamäte skonzumuje.

prehliadac
Nový Microsoft Edge

Inžinieri spoločností Microsoft a Google tiež spolupracujú na vylepšeniach základného kódu Chromium. Cieľom je zabezpečiť čo najlepšiu funkčnosť prehliadačov Chrome a Edge na zariadeniach s OS Windows 10 a ďalšími.

Zatiaľ len verzia pre vývojárov

Ak ste na nový Edge zvedaví, môžete si ho slobodne stiahnuť. Zatiaľ však patrí do rúk skôr skúsenejším užívateľom.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba
Microsoft Edge
Microsoft Edge

Na oficiálnej stránke je k dispozícii verzia pre vývojárov, ktorá funguje relatívne dobre a potom tzv. Canary verzia, po ktorej by ale mali siahnuť len softvéroví odborníci.

Je značne nestabilná, obsahuje však tie najnovšie súčasti, ktoré sú často nedokončené alebo nemusia fungovať vôbec. Beta verzia pre bežných, no zvedavých užívateľov bude dostupná čoskoro. Kompatibilita sa zatiaľ týka operačného systému Windows 10.

V budúcnosti sa počíta aj s podporou zostáv Windows 8, Windows 7 a Mac. Nový Edge sťahujte TU.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať