Používate aplikáciu Strava? Už čoskoro ju prepojíte aj s Google Fit

O odhalenie možnej spolupráce sa postarala Jane Manchun Wong.

5
Zdroj: c2h4

Ak ste fanúšikmi aplikácií určených pre fitness, máme pre vás zaujímavú novinku. Zrejme sa už totiž čoskoro dočkáme prepojenia dvoch známych služieb, menovite Google Fit a Strava. O novinke informuje 9to5Google.

O možnej spolupráci dvoch aplikácií informovala ako prvá Jane Manchun Wong, ktorá sa v odhaľovaní tajomstiev populárnych služieb doslova vyžíva. Podľa nej sa v prostredí Google Fit testuje nová funkcia určená na prepojenie používateľského účtu s aplikáciou Strava, čo môžete vidieť aj na snímkach nižšie.

K aktivácii spolupráce sa bude údajne možné dostať cez nastavenia v Google Fit. Po vybraní príslušnej možnosti budete presmerovaní na webovú stránku, kde musíte súhlasiť s prístupom k vašim údajom. Po učinení týchto jednoduchých krokov by už mali obidve služby obojstranne spolupracovať.

Zatiaľ žiaľ nevieme, ako presne bude nová spolupráca fungovať a ani kedy by sme sa jej mali približne dočkať. Podľa nášho názoru sa ale drastickej zmeny v oblasti funkcionality či dizajnu nemusíme obávať.