Samsung má novú chladničku: Má veľký displej, Tizen a stojí 2 999 €

Inteligentná domácnosť.

2

Inteligentná chladnička Samsung Family Hub je novým produktom juhokórejskej spoločnosti, ktorý aktuálne prichádza na slovenský trh.  

Samsung Family Hub neslúži len na uchovanie potravín pri nízkej teplote. Funguje ako domáce informačné centrum, ktoré je ako stvorené pre segment inteligentných domácností.

Vo dverách chladničky je integrovaný veľký displej, ktorý dopĺňa mikrofón, reproduktory, fotoaparáty, bohatá konektivita (WiFi, Bluetooth) a rad inteligentných funkcií. Zariadenia poháňa operačný systém Tizen, ktorý nájdeme aj v televízoroch a inteligentných hodinkách výrobcu.

Ovládanie obrazovky má veľmi blízko k smartfónom. Prebudíte ju dotykom a v jej spodnej časti sa nachádzajú navigačné softvérové tlačidlá. Na jednu z piatich domácich obrazoviek dokáže užívateľ písať odkazy, pridávať kresby, zobrazovať rodinné fotografie alebo pokojne spúšťať hudbu zo Spotify.

family hub
Foto: Samsung

Family Hub komunikuje s ostatnými zariadeniami v okolí. Priamo z chladničky dokážete ovládať (dotykom alebo hlasom) a nastavovať ďalšie zariadenia v domácnosti, napr. klimatizáciu, audio systém, inteligentné žiarovky alebo televízor. Pokiaľ chladničku prepojíte so smartfónom, môžete pomocou nej prijať alebo uskutočniť hovor, či zrkadliť obraz zo smartfónu priamo na chladničku. 

chladnicka

Vnútri chladničky sa nachádzajú dve kamery, vďaka ktorým nemusíte chladničku otvárať zakaždým, keď chcete preveriť, či v nej náhodou niečo nepribudlo. Stačí po obrazovke potiahnuť prstom a interiér chladničky sa zjaví na obrazovke. Vnútorná cirkulácia vzduchu zabezpečí, že sa kamerový systém nezarosí.

family hub

Priamo cez displej označíte konkrétnu potravinu, napr. jogurt, priradíte mu dátum spotreby, uložíte ho do nákupného zoznamu alebo kategórie, ktoré si môže vytvoriť každý člen domácnosti podľa svojich stravovacích návykov. Zaujímavé sú integrované recepty, vám odporučia, čo by ste mohli z daných surovín uvariť, poprípade navrhnú chýbajúce suroviny, ktoré si pridáte do nákupného zoznamu.

Chladnička je vybavená niekoľkými aplikáciami, mimo iných aj internetovým prehliadačom. Cez chladničku tak môžete navštevovať aj svoje obľúbené stránky.

Samsung Family Hub

Z technických parametrov, chladnička z nehrdzavejúcej ocele meria 178 × 91,2 × 71,6 centimetrov a váži 127 kilogramov. Za ľavými dverami s integrovaným výrobníkom ľadu, je 210-litrová mraznička. Za pravými dverami s obrazovkou je chladnička s objemom 383 litrov. 

Police sú vyhotovené z tvrdeného skla. Chladnička spadá do triedy energetickej účinnosti A++. Displej (LCD) informačného systému má uhlopriečku 21,5″ a rozlíšenie 1080 x 1920 pixelov. Výrobca použil najnovšiu verziu systému Family Hub 4.0, ktorý má hlavne rýchlejšiu odozvu a umožňuje sťahovať aplikácie tretích strán. 

Samsung Family Hub je majestátnym kusom bielej techniky, ktorý je vybavený nezávislým chladením Twin Cooling Plus či systémom Metal Cooling, ktorý zabraňujú úniku chladného vzduchu pri otváraní dvier. 

TIP REDAKCIE
The Frame: Štýlový smart TV od Samsungu je dostupný aj na slovenskom trhu

Ak budete chcieť ťukať prstom nielen do smartfónu, tabletu a počítača, ale aj do chladničky, pripravte si 2 999 EUR. Pre zákazníkov, ktorí si plánujú zariaďovať domácnosť, môže by atraktívna prebiehajúca akcia.

Ak si do 13. októbra chladničku predbežne objednajú, dostanú k nej ako darček práčku Samsung QuickDrive v hodnote 909 EUR. Tá znesie 9 kg bielizne a skracuje čas bežného prania o polovicu.

Ďalšie informácie nájdete na stránkach výrobcu Samsung na tejto adrese.