monument valley 2

Google Play Pass: Prístup k 350 prémiovým aplikáciám a hrám za mesačný poplatok

Spoločnosť Google pripravila konkurenciu pre službu Apple Arcade. Play Pass ponúka neobmedzený prístup k vybraným prémiovým hrám za mesačný poplatok.

Spoločnosť Google pripravila konkurenciu pre službu Apple Arcade. Play Pass funguje na prakticky rovnakom princípe, v rámci ktorého užívateľ získa neobmedzený prístup k vybraným prémiovým aplikáciám a hrám za mesačný poplatok.

To znamená, že si užívateľ aplikácie a hry nemusí kupovať alebo predplácať samostatne. Zároveň v nich nenájde žiadnu reklamu ani mikro transakcie. Google Play Pass je obsiahlejším a v istom smere dočasne lacnejším ekvivalentom k Apple Arcade.

Žiaľ, novú službu si zatiaľ užijú len zákazníci z USA. Dostupná nie je ani v krajinách ako Kanada či Spojené kráľovstvo, ktoré sú obvykle v prvej línii, čo sa uvádzania nových služieb z dielne Google týka. Netreba preto očakávať, že Play Pass dorazí v blízkej dobe do našich končín. Aj keď by sme si to želali.

Google Play Pass obsahuje 350 prémiových aplikácií a hier, medzi ktorými nechýbajú tituly zvučných mien (Monument Valley 2, Knights of the Old Republic a pod). Všetky hry z kategórie Play Pass dostanú v obchode Play vlastnú záložku, vďaka ktorej ich každý užívateľ okamžite nájde.

TIP REDAKCIE
Sony má okrem konzoly PS5 problém aj s fotoaparátmi. Dôvod je asi každému jasný

google play pass

Cena služby je podobne ako pri Apple Arcade 4,99 USD mesačne. Apple Arcade obsahuje 100 exkluzívnych aplikácií a hier. V oboch službách budú nové aplikácie a hry postupne pribúdať. Apple ponúka bezplatné skúšobné obdobie, ktoré trvá 1 mesiac. Google dáva len 10-dňovú skúšobnú dobu.

Google však chce dostať službu Play Pass k čo najväčšiemu počtu platiacich zákazníkov zaujímavým zvýhodnením. Prvých 12 mesiacov môžu zákazníci službu využívať len za 1,99 USD, čo je rozhodne prijateľnejšie. Predplatné sa dá kedykoľvek zrušiť.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať