Malý iPhone SE 2 je vraj ešte stále v hre. Spoznáme ho začiatkom roka 2020?

Apple nás zrejme konečne vypočul.

0
iPhone SE 2
Koncept iPhone SE 2 (via wccftech.com)

Vyzerá to tak, že iPhone SE 2 predsa len príde. K predstaveniu by ale malo dôjsť až začiatkom nadchádzajúceho roka. O pár dní teda spoznáme iba modelový rad iPhone 11, ktorý nám už stihol prezradiť aj svoju špecifikáciu.

O malom iOS smartfóne sme sa dozvedeli vďaka úniku z webu Nikkei. Informácie vraj pochádzajú od ľudí z dodávateľského reťazca firmy Apple.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že už pomaličky, ale isto začínajú prípravy na spustenie hlavného montážneho procesu, ktorý prinesie na svet hotové iPhony.

Aby však mohol finálny proces odštartovať, jabĺčko musí najskôr vyrobiť súčiastky vrátane jednotlivých častí konštrukcie. Preto by už mali byť dodávatelia oboznámení s jeho zámerom. Predstavenie predsa klope na dvere.

Začiatok roka 2020

Deň D prebehne podľa dostupných informácií niekedy začiatkom nadchádzajúceho roka. iPhone SE prišiel v marci, takže tu do úvahy spadá každoročné marcové podujatie, kedy nám Apple predstavuje nové iOS tablety.

Začiatkom roka 2019 sme okrem iného spoznali aj novú generáciu iPad mini.

Displej z iPhone 8?

Čo sa týka technickej špecifikácie, nový iPhone SE 2 ponúkne uhlopriečku do 5 palcov. Keď zoberieme do úvahy škrtanie nákladov, existuje celkom slušná pravdepodobnosť, že jabĺčko siahne po 4,7-palcovom LCD displeji zo starého iPhone 8. Ak tak predsa len bude, ušetrí za vývoj.

Šetrenie by sa ale malo týkať aj výkonu, preto možno očakávať, že ho nepoženie očakávaný čipset Apple A13, ale minuloročná generácia A12. TechRadar píše síce opak, no hlavnou výhodou malého iOS smartfónu má byť predovšetkým nízka cenovka.

Pokiaľ je iPhone SE 2 skutočne ešte stále v pláne, skôr či neskôr vyplávajú na povrch ďalšie úniky.