Nový iPad mini

Apple predstavil nový iPad mini s čipsetom A12 Bionic a podporou pre Pencil

Spoločnosť Apple dnes rozšírila svoje portfólio o dva nové iOS tablety. Okrem 10,5-palcového iPadu Air uzrel svetlo sveta aj menší iPad mini.

Spoločnosť Apple dnes rozšírila svoje portfólio o dva nové iOS tablety. Okrem 10,5-palcového iPadu Air uzrel svetlo sveta aj menší iPad mini, ktorý dostal tradičný dizajn, kvalitnejší Retina displej, výkonnejší procesor aj podporu pre Pencil prvej generácie. Koľko teda stojí a kedy si ho budeme vedieť zaobstarať?

Novinka z dielne kalifornského jabĺčka začne byť dostupná od nadchádzajúceho týždňa. Zatiaľ je k dispozícii iba predbežná objednávka. Potenciálni zákazníci by si mali pripraviť 449 eur, za čo dostanú 64 GB úložisko a Wi-Fi konektivitu. Za 4G alebo 256 GB verziu musia trošku priplatiť. V prvom prípade zaplatia 589 a v druhom až 619 eur.

Nový iPad mini
Nový iPad mini

Čo sa týka inovácií, nový iPad mini prichádza s kvalitnejším 7,9-palcovým obrazom, pretože dostal vylepšený Retina panel, ktorý má mierne vyššiu hustotu pixelov (324 vs. 326 ppi) aj zobrazovaciu technológiu True Tone. Používateľ tak môže počítať s trošku jemnejším obrazom a zároveň i s adaptabilnými farbami, pretože tie po novom dokážu meniť svoju úroveň teploty. A to bez toho, aby bola z jeho strany vyžadovaná akákoľvek pozornosť.

A12 Bionic a Pencil

Súčasťou hardvérovej výbavy nového iPadu mini je ale aj minuloročný čipset A12 Bionic, ktorý tvorí 2-jadrový procesor Apple Typhoon, kooperačný procesor M12 a 4-jadrový grafický procesor PowerVRGX6450. O výkon teda núdza rozhodne nebude.

TIP REDAKCIE
Android 12 pre smartfóny ASUS: Výrobca zverejnil aktualizačný plán

V Apple ale nezabudli ani na podporu pre Pencil prvej generácie, čo poskytne kreatívnym jedincom príležitosť využívať iOS tablet ako modernú náhradu za klasické pero, ceruzku a papier. Problémom je tu iba to, že stylus nepredávajú ako súčasť základného balenia, ale ako samostatný produkt, ktorý stojí dodatočných 99 eur.

Ako už bolo spomínané, novinka by mala byť k dispozícii v priebehu nadchádzajúceho týždňa, kedy podľa všetkého spoznáme aj novú streamovaciu službu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať