apple okuliare tit

Apple zrejme naozaj pracuje na inteligentných okuliaroch s rozšírenou realitou

Mark Gurman ešte v novembri roku 2017 napísal, že nositeľný gadget od Apple bude pracovať na vlastnom operačnom systéme na báze iOS, presnejšie na rOS.

O Apple sa už dlhší čas šepká, že pracuje na svojich vlastných inteligentných okuliaroch s rozšírenou realitou. Ide o teóriu, ktorú zrejme konečne potvrdzujú najnovšie zistenia, píše MacRumors.

Interné zostavy systému iOS 13 totiž obsahujú aplikáciu STARTester, ktorá dokáže zapínať a vypínať režim pre inteligentný headset s iPhonom. Konkrétne teda existujú dva stavy – okuliare nasadené na hlave (Worn) alebo okuliare v “režime spánku” (Held).

Súbor taktiež naznačuje, že Apple pracuje na zariadení s názvom “Garta”, čo môže byť jeden z prototypov zastrešeným označením “T288”. Pozorným očiam rovnako neušiel ani nenápadný Readme súbor, ktorého obsah taktiež odkazuje na príchod nového nositeľného gadgetu.

apple okuliare koncept
MacRumors

Redaktori z MacRumors taktiež zistili, že kód okrem iného obsahuje aj spojistosti s novým režimom StarBoard či niekoľkými “pohľadmi” a “scénami” pre rozšírenú realitu (ARStarBoardViewController či ARStarBoardSceneManager).

[irp]

Niekoľko zdrojov, vrátane analytika Ming-Chi Kuo, tvrdí, že Apple s vlastným inteligentným headsetom príde už budúci rok. Mark Gurman (Bloomberg) dokonca ešte v novembri roku 2017 napísal, že gadget bude pracovať na vlastnom operačnom systéme na báze iOS, presnejšie na rOS, čo je akronym pre “reality operating system”.

Apple sa k čerstvo zisteným novinkám zatiaľ nevyjadril.

Total
1
Zdieľaní