Čo znamená písmenko „i“ v názve iPhone? Odpoveď ťa možno prekvapí

Nie je to iba internet.

1
iPhone XS
iPhone XS (FOTO Marek Urban)

iPhone, iPad, iPod, iTunes a aj iMac. Väčšina elektronických produktov z dielne firmy Apple nesie veľmi jednoduché názvy, ktorým však i napriek tomu rozumie len málokto. Čo teda stojí za legendárnym písmenkom „i“?

Skutočný význam písmenka spočíva v tom, že reprezentuje nie jedno, ale rovno päť kľúčových slov. Spočiatku to bol len internet, no postupom času vyplávali na povrch ďalšie štyri – individual, instruct, inform a inspire.

Túto zaujímavú informáciu nám prezradil ešte Steve Jobs. Stalo sa tak krátko po tom, ako bolo v roku 1998 počuť o prvom slove. Zakladateľ kalifornského jabĺčka ukázal počas predstavovania noviniek kompletný zoznam významov, aby tak objasnil ich unikátny marketing.

iPhone ho má, Watch nie

Podobne ako Apple TV, aj Apple Watch sú bez legendárneho písmenka „i“. Dôvod, prečo tomu tak je, možno hľadať v popularite internetu. Keďže sa dnes k nemu dokáže pripojiť obrovské množstvo spotrebnej elektroniky okolo nás, a to vrátane elektromobilov, prestáva byť relevantné. Keď prišiel prvý iPhone, išlo o výsadu, nie štandard.

Ak jabĺčko v neďalekej budúcnosti predstaví ďalší úplne nový produkt, existuje tu nemalá pravdepodobnosť, že bude v názve chýbať aj jemu.