youtube

YouTube získava ďalšie vylepšenie: Čo je to Super Chat a kedy príde na Slovensko?

Spoločnosť Google prišla v roku 2017 v rámci video platformy YouTube s novým zaujímavým spôsobom, ako finančne podporovať tvorcov obsahu.

Spoločnosť Google prišla v roku 2017 v rámci video platformy YouTube s novým zaujímavým spôsobom, ako finančne podporovať tvorcov obsahu zo strany ich divákov a fanúšikov.

Riešenie sa nazýva YouTube Super Chat. Diváci môžu prostredníctvom tejto funkcie, ktorá je dostupná len pri živom vysielaní, finančne podporiť svojho obľúbeného autora videí. Kliknutím na vyhradenú ikonu v sekcii komentárov zvolia, akú vysokú sumu odošlú.

Tá ale autorovi nepoputuje celá. Časť z nej si zoberie prevádzkovateľ služby YouTube, spoločnosť Google. Diváci môžu poslať len minimálny obnos, za ktorý nezískajú žiadne výhody. Ak ale pošlú väčšiu čiastku, zverejniť môžu k videu farebne zvýraznený komentár s vyšším počtom znakov.

Ostatní diskutujúci tak budú vidieť, kto autora finančne podporil. Príspevok bude navyše po určitú dobu pripnutý na vrchole diskusie. Z očí teda po krátkej chvíli nezmizne, ako to býva zvykom pri bežných komentároch v aktívnejšej diskusii.

TIP REDAKCIE
Klesla na absolútne minimum: Windows 11 sa predáva lacnejšie než kedykoľvek predtým!
youtube super chat
Foto: streamgeeks.us

YouTube sprístupňuje Super Chat v ďalších 19 krajinách, aj v Českej republike. Diváci môžu autora podporiť sumou od 10 do 5 000 Kč. V našich končinách Super Chat zatiaľ dostupný nie je, čo sa ale v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou zmení.

V podobnom duchu bola rozšírená aj spoplatnená verzia YouTube Premium. V máji tohto roka dorazila najskôr do Česka a v priebehu júla už bola dostupná aj u nás. YouTube Super Chat bude zaujímavým zdrojom príjmov hlavne pre autorov s vysokým počtom odberateľov. Pomôcť však môže aj začínajúcim tvorcom.

O dostupnosti funkcie YouTube Super Chat u nás bude informovať hneď, ako to bude aktuálne.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať