youtube

YouTube Premium a Music dorazili na Slovensko. Koľko stoja a aké výhody prinášajú?

Keď v polovici mája tohto roka sprístupnila spoločnosť Google služby Youtube Premium a Music v susednej Českej republike, bolo viac menej jasné, že časom dorazia aj k nám. Stalo sa.

Keď v polovici mája tohto roka sprístupnila spoločnosť Google služby Youtube Premium a Music v susednej Českej republike, bolo viac menej jasné, že časom dorazia aj k nám. Stalo sa.

YouTube Premium a Music ponúkajú záujemcom niekoľko výhod. V rámci mesačného predplatného môžu sledovať a počúvať obsah bez reklám, na pozadí, čo bolo dlho žiadanou funkciou. Vybraný obsah si môžu užívatelia navyše stiahnuť do zariadenia a pristupovať k nemu offline.

Obľúbené videá a hudbu si napríklad stiahnete doma alebo v práci na WiFi a pri cestovaní tak nemusíte míňať mobilné dáta od operátora. Google v tlačovej správe píše, že služba YouTube Music je jedinečná v tom, že používateľom ponúka hudobný katalóg v takom rozsahu, ktorý len ťažko nájdu niekde inde.

youtube music

YouTube Music má podobu hudobnej streamovacej služby, ktorá rozširuje bežné YouTube čisto o audio rozmer. Má mobilnú, aj desktopovú aplikáciu. Okrem videí a albumov užívatelia získajú odporúčania na základe hudby, ktorú obvykle počúvajú, prípadne budú návrhy prispôsobené tomu, kde sa nachádzajú a akej aktivite sa venujú. K slovu sa samozrejme dostáva aj umelá inteligencia, ktorá poháňa pokročilé vyhľadávanie obsahu.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

YouTube Music stojí 5,99 € mesačne. Tak ako pri iných podobných službách, aj pri tejto existuje 30-dňové skúšobné obdobie, ktoré je bezplatné. YouTube Music sa dá využívať bezplatne aj vo všeobecnosti. V tomto prípade sa však budete musieť zmieriť s reklamami.

Rodinné predplatné stojí 8,99 € mesačne a využívať ho môže až 6 členov rodiny.

youtube premium

YouTube Premium je ešte akousi nadstavbou služby YouTube Music. Všetky hlavné výhody spomenuté vyššie sa v súvislosti s tuto službou nebudú týkať len hudobného obsahu, ale všetkých videí na YouTube. Akékoľvek video sa vám zobrazí bez reklám, stiahnete si ho do smartfónu alebo spustíte na pozadí.

Užívatelia navyše získajú prístup k programom a filmom v rámci kanála YouTube Originals. YouTube Premium stojí 7,19 € mesačne, rodinný paušál 10,99 € mesačne.

Aplikáciu YouTube Music pre Apple iOS si stiahnete TU a verziu pre Android z Google Play TU. Ak si chcete vyskúšať YouTube Premium na mesiac zadarmo, prejdite na túto adresu.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať