dji osmo mobile 3

DJI Osmo Mobile 3 OFICIÁLNE: Nový stabilizátor, ktorý sa dá poskladať

Súčasné smartfóny, hlavne vlajkové lode, dokážu zhotoviť počas ideálnych svetelných podmienok skutočne kvalitné videá aj v 4K rozlíšení. 

Súčasné smartfóny, hlavne vlajkové lode, dokážu zhotoviť počas ideálnych svetelných podmienok skutočne kvalitné videá, pri ktorých už nie je dávno ničím novým ani vysoké 4K rozlíšenie. 

Užívatelia vo väčšine prípadov natáčajú videá takzvane z ruky, čo má jeden veľký nedostatok – otrasy a chvenie. Aj keď sú najmodernejšie optické stabilizácie často účinné, zatiaľ nedosiahli úroveň veľkých mechanických stabilizátorov.

Dokonale plynulé videá bez akéhokoľvek chvenia vyzerajú podstatne lepšie. Ak chcete so smartfónom zhotoviť video, ktoré si zaslúži nálepku nadpriemernej kvality, bez dodatočnej stabilizácie to asi nepôjde.

DJI Osmo Mobile 3: Kompaktnejší než kedykoľvek predtým

Riešenie ponúka množstvo výrobcov, medzi nimi aj známa značka DJI, ktorá okrem iného produkuje aj rôzne typy dronov. Aktuálne odhaľuje novú generáciu stabilizátora pre mobilné zariadenia DJI Osmo Mobile 3, ktorá bude ťažiť hlavne z kompaktnosti.

dji osmo mobile 3
Foto: DJI

Novinka sa dá jednoducho zložiť, vďaka čomu zaberie pri uskladnení a cestovaní minimum miesta. To je veľká výhoda oproti často zbytočne rozmernej konkurencii. Osmo Mobile 3 je vyrobený z kompozitu, čo sa podpísalo pod nízku váhu len 405 gramov.

Nechýba hlavný ovládač pre plynulé ovládanie pohybu, zmeny orientácie na výšku/šírku a tlačidlo pre priblíženie záberu. Všetko sa dá ovládať len jednou rukou. Poteší ovládanie gestami a rôzne režimy snímania.

dji osmo mobile 3
Foto: DJI

Novinka od DJI prichádza s presným a spoľahlivým automatickým sledovaním objektov. V útrobách sa nachádza 2 450 mAh batéria, ktorá sľubuje 15-hodinovú výdrž na jedno nabitie. 10 W nabíjanie cez USB C trvá asi 2,5 hodiny.

Dobré je, že Osmo Mobile 3 môže fungovať aj ako statív. Dodatočná trojnožka je však doplnkovým príslušenstvom, ktoré si musia záujemcovia dokúpiť. Nachádza sa v balíku spolu s prepravným kufríkom. Rozšírenie je len o niečo drahšie ako samostatné zariadenie.

dji osmo mobile 3
Foto: DJI

Samostatný stabilizátor stojí 109 EUR. Kombo s kufríkom a stojanom 129 EUR. Objednať sa dá oddnes z oficiálnych stránok výrobcu. Kľúčové funkcie príslušenstva si môžete pozrieť aj na prezentačnom videu nižšie pod textom.

DJI Osmo Mobile 3 asi nebude riešením pre profesionálnych tvorcov obsahu. Bežní spotrebitelia však relatívne dostupnú cenu dostanú kvalitnú stabilizáciu, ktorá posunie ich videá na vyššiu úroveň.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať