Burger

Univerzita zakázala hovädzie mäso. Bojuje tak s klimatickými zmenami

Renomovaná londýnska univerzita upravila svoje obedové menu. Z ponuky zmizli pokrmy, ktoré boli pripravované z hovädzieho mäsa.

Renomovaná londýnska univerzita upravila svoje obedové menu. Z ponuky zmizli pokrmy, ktoré boli pripravované z hovädzieho mäsa. Dôvod je navyše úplne jednoduchý. Vedenie chce týmto spôsobom poukázať na závažnosť prebiehajúcich klimatických zmien.

Preto sa rozhodli spraviť bezpochyby kontroverzný krok. Nie je sa ale ani čomu čudovať. Keď zoberieme do úvahy dostupné štatistiky, celkový podiel hovädzieho na globálnych emisiách z poľnohospodárskych zvierat dosahuje až okolo 41 percent, informuje CNN.

“Verím, že čelíme veľmi podstatnému okamihu v histórii ľudstva, preto sa teraz Goldsmiths University pridáva k spoločnostiam a organizáciám, ktoré chcú obmedziť spotrebu uhlíka,” uviedol profesor Frances Corner vo vyhlásení univerzity.

“Rastúci globálny tlak na organizácie, aby začali brať vážne ich zodpovednosti za zastavenie klimatických zmien, je nemožné ignorovať.”

K stiahnutiu hovädzieho mäsa z obedového menu dôjde začiatkom nadchádzajúceho akademického roku. Pôjde však iba o jeden z cieľov, od ktorých londýnska univerzita očakáva, že jej pomôžu byť úplne zelenou.

TIP REDAKCIE
Netflix neprilákal dosť nových predplatiteľov: Akcie firmy spadli o 20 %

Tento dôležitý míľnik má prebehnúť do konca roku 2025.

Drahší plast

Okrem okresania ponuky miestnej kuchyne stojí za zmienku aj drahší plast. Keď si niektorý zo študentov kúpi vodu v plastovej fľaši alebo nápoj v plastovom pohári, tak bude musieť zaplatiť 10 pencí (11 centov) navyše. Má ho to vraj odradiť od používania problémového balenia.

Vyzbierané peniaze poputujú do zeleného fondu študentských iniciatív, aby tak podporili boj s klimatickými zmenami.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať