iphone 11

iPhone 11 bude oficiálne predstavený 10. septembra!

Ak patríte do klubu používateľov a fanúšikov produktov spoločnosti Apple, v kalendári by ste si mali zaznačiť 10. september. V tento deň totižto spoločnosť Apple oficiálne predstaví nové smartfóny iPhone, píše CNET a ďalšie svetové médiá.

Ak patríte do klubu používateľov a fanúšikov produktov spoločnosti Apple, v kalendári by ste si mali zaznačiť 10. september. V tento deň totižto spoločnosť Apple oficiálne predstaví nové smartfóny iPhone, píše CNET a ďalšie svetové médiá.

Spoločnosť Apple rozposlala v priebehu štvrtka (29. 8. 2019) vybraným osobám, partnerom a médiám pozvánku na tlačovú udalosť, ktorá sa ako obvykle koná v divadle Steva Jobsa v Kalifornii.

iphone 11
Foto: Times of India

Pri zohľadnení časového posunu bude udalosť prebiehať o 18:00 stredoeurópskeho času. Oficiálna pozvánka síce presne nehovorí o nových smartfónoch iPhone, no asi je každému jasné, o čo pôjde.

iPhone 11

O nových smartfónoch iPhone sa už nejaký ten čas hojne špekuluje. V prvom rade tu je názov, resp. označenie nových generácií ikonických smartfónov. 10. septembra by sme mali uvidieť iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Z hľadiska dizajnu sa toho veľa nezmení. Teda, aspoň pri pohľade na prednú stranu zariadení. Naopak, zadná strana bude niesť okrem hrdého loga výrobcu zostavu fotoaparátov situovaných do výraznejšieho segmentu v tvare štvorca. Podobné prevedenie ponúkne aj napr. Google Pixel 4, ktorý spoznáme v októbri.

iPhone 11
iPhone 11

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max by mali na zadnej strane celkovo tri fotoaparáty, každý s rozlíšením 12 Mpx. Jeden bude hlavný, druhý zastreší 2-násobné optické priblíženie a tretí senzor by mal vyčarovať ultra široké fotografie v 120º zornom poli. Zvládne aj 4K video pri minimálne 30 FPS.

Zároveň sa pri týchto modeloch spoliehame na OLED displeje. iPhone 11 zostane verný klasickej LCD obrazovke, z danej trojice ale bude cenovo najdostupnejší. Relatívne.

TIP REDAKCIE
Známu kryptomenovú burzu napadli hackeri, ukradli milióny dolárov

V aplikácii fotoaparátu nájdeme vylepšený režim pre snímanie portrétov a videí, či výkonnejšie strojové učenie pre automatické rozpoznanie scény. Predná kamera bude mať rozlíšenie 10 Mpx. Inovovaný systém FaceID by mal pracovať rýchlejšie a presnejšie. Fungovať bude pri kratších vzdialenostiach tváre od zariadenia a v širšom zornom poli.

Srdcom nových smartfónov iPhone bude nová generácia výkonného čipsetu Apple A13 Bionic s operačným systémom iOS 13. V útrobách by sme tiež mali nájsť väčšie batérie, ktoré zabezpečia dlhšiu výdrž na jedno nabite. Podrobnosti ale známe nie sú. 5G iPhone ale tento rok ešte neuvidíme.

Apple Watch

Aj keď je predstavenie nových smartfónov iPhone 11 udalosťou číslo jedna, spoločnosť im môžu robiť na pódiu tlačovej konferencie nové hodinky Apple Watch Series 5. Najpredávanejšie hodinky sveta dostanú titánové prevedenie.

Povráva sa tiež o možnosti merania hladiny cukru v krvikrvného tlaku a monitorovaní spánku. Očakáva sa, že Apple predstaví aj aktualizovaný tablet iPad s uhlopriečkou 10,2-palca, ktorý nahradí stále aktuálny 9,7-palcový model. Snáď sa tiež dozvieme nové informácie o službe Apple TV+.

Všetky podrobnosti o nových zariadeniach od Apple prinesieme krátko po oficiálnom predstavení. Do 10. septembra ešte nejaký teň deň zostáva. V priebehu tohto obdobia môžu na verejnosť vyplávať ďalšie podrobnosti, ktoré novinky presnejšie špecifikujú.

Total
47
Zdieľaní
Total
47
Zdieľať