pixel 4

Google Pixel 4 na živých FOTO: Hrubší rámik, aj štvorcový fotoaparát na zadnej strane

Jedne z dvojice nových vlajkových smartfónov spoločnosti Google sa konečne predviedol na tzv. živých fotkách, ktorým zatiaľ predchádzali len vizualizácie z dielní známych informátorov.

Jedne z dvojice nových vlajkových smartfónov spoločnosti Google sa konečne predviedol na tzv. živých fotkách, ktorým zatiaľ predchádzali len vizualizácie z dielní známych informátorov.

Podľa aktuálnych fotiek môžeme napísať, že render, ktorý v júli zverejnil Steve Hemmerstoffer, bol skutočne veľmi presný. Máme tu teda konzervatívnejší vzhľad s hrubším rámikom v hornej časti prednej strany, plochý displej so zaoblenými rohmi a kontroverzný štvorec na zadnej strane, kde sídlia (snáď) výkonné fotoaparáty.

Fotografie boli podľa XDA Developers zverejnené v uzavretej skupine komunikačnej platformy Telegram, no nepodarilo sa zistiť, odkiaľ presne pochádzajú. Vyzerajú ale legitímne. V pravom hornom rohu si môžeme všimnúť logo amerického operátora Sprint, ktorý predáva aj súčasné generácie smartfónov Google Pixel.

pixel 4
Foto: XDA

Fotky tak mohol rozposlať jeden zo zamestnancov operátora, ktorého úlohou je možno testovanie zariadenia v sieťovej prevádzke operátora. Fotografia zobrazuje smartfón s čiernou povrchovou úpravou a bielym hlavným tlačidlom.

google pixel 4
Foto: XDA

Existovať bude viacero farebných prevedení, určite biela, možno ružová alebo napr. bledomodrá. S istotou ale neuvidíme žiadne extravagantné povrchové úpravy, ktoré sa extrémne lesknú alebo všemožne menia farby pri dopade svetla.

Google Pixel 4

Čo sme sa zatiaľ o novom smartfóne od Google dozvedeli? Novinkou bude funkcia Motion Sense pre ovládanie zariadenia bez dotykov. V hornom rámiku nad displejom sa bude nachádzať špeciálny radarový senzor, ktorý by mal vedieť presne rozpoznať konkrétne gestá rúk (viac TU).

TIP REDAKCIE
Uber si od zákazníka vypýtal 600 dolárov: Na 9 hodín uviazol v zápche

Plynulé zobrazenie obsahu zastreší AMOLED obrazovka s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pre menšie ruky tu bude model s 5,7″ panelom s FHD+ rozlíšením. Model Pixel 4 XL dostane zrejme 6,3″ displej s QHD+ rozlíšením.

google pixel 4
Vizualizácia od Steva Hemmerstoffera

Veľké očakávania smerujú k fotoaparátom. Tento rok budú konečne dva, resp. tri ak započítame ToF snímač hĺbky ostrosti. Hlavný snímač obrazu by mal mať rozlíšenie 12 Mpx. Za objektívom s optickým priblížením sa bude nachádzať druhý 16 Mpx snímač obrazu. Záhadne pôsobí info o príslušenstve „inšpirovanom DLSR fotoaparátmi“.

Vysoký výkon zariadení a dostatok pamätí už asi uvádzať netreba. Skôr je dobré vedieť o kapacitách batérií, ktoré pravdepodobne poskytnú 2800 mAh, resp. 3700 mAh v prípade modelu Pixel 4 XL.

Kľúčovým bude samozrejme operačný systém Android 10 s okamžitými aktualizáciami a perfektným chodom. Pixel 4 a Pixel 4 XL dostane v priebehu svojej životnosti aktualizáciu na Android 11 a Android 12. Bezpečnostné záplaty bude dostávať minimálne po dobu troch rokov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať