Veľké zmeny v Androide: Logo s robotom a už žiadne cukrovinky!

Operačný systém Android bol unikátny v jednej, aj keď z hľadiska jeho funkčnosti menej podstatnej veci. Jednotlivé verzie boli pomenované po cukrovinke.

Operačný systém Android bol unikátny v jednej, aj keď z hľadiska jeho funkčnosti menej podstatnej veci. Jednotlivé verzie boli označené číselne a zároveň pomenované po cukrovinke.

Vývojári volili sladké pomenovania podľa abecedného poriadia. Užívatelia často ešte pred oficiálnym uvedením novej verzie OS Android hádali, ako by sa vlastne mohla nazývať. V jednom období mali užívatelia dokonca možnosť hlasovať o novom pomenovaní.

Android 1.0 a 1.1 ešte žiadny explicitný názov nemal. Zmenilo sa to až s verziou Android 1.2, ktorá niesla označenie Cupcake. Nasledovala verzia Donut, Eclair až po posledné iterácie Oreo a Pie.

android10
Nové logo pre operačný systém Android

Ako píše server Engadget na základe oficiálnych informácií, Google už v tradícii pokračovať nebude. Stavil na jednoduché a jednoznačné označenie, ktoré bude zrozumiteľné pre všetkých užívateľov z celého sveta.

V tomto duchu sa upravilo logo, ktoré má vynovený font písma v čiernej farbe. Ikonický robot sa odial do nového odtieňa zelenej farby.

TIP REDAKCIE
Zlé správy z Izraelu: Ľudia sa dokážu nakaziť Omikronom aj po absolvovaní štvrtej vakcíny

Google bude aktualizovanú vizuálnu totožnosť operačného systému Android pravdepodobne prezentovať na tlačovom podujatí, kde predstaví nové smartfóny Pixel 4 a Pixel 4 XL.

V daný deň by mala byť zároveň uvoľnená stabilná verzia OS Android 10 Q  OS Android10, ktorá sa momentálne nachádza v poslednej beta verzii.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať