pixel 4

Motion Sense a odomknutie tvárou: Google predstavuje nové funkcie pre Pixel 4

Očakávaný Google Pixel 4 sa podobne ako iné, ešte nepredstavené vlajkové lode stal predmetom niekoľkých dohadov a špekulácií. Niečo však prezradili aj samotní tvorcovia zariadenia.

Očakávaný Google Pixel 4 sa podobne ako iné, ešte nepredstavené vlajkové lode stal predmetom niekoľkých dohadov a špekulácií. Niečo však prezradili aj samotní tvorcovia zariadenia.

Najskôr to bol render, ktorým Google potvrdil informácie o dizajne s fotoaparátmi do tvaru štvorca. Teraz vo svojom blogu Google predstavuje a zároveň potvrdzuje predchádzajúce neoficiálne správy o novom ovládaní bez dotykov pomocou gest.

Funkcia sa nazýva Motion Sense a vychádza z projektu Soli, ktorý výrobca verejnosti demonštroval pred štyrmi rokmi.

Pomocou Motion Sense bude možné ovládať niektoré základné funkcie smartfónu bez toho, aby ho musel užívateľ uchopiť do ruky. Mávaním ruky dokáže užívateľ prepnúť skladbu v multimediálnom prehrávači či v hudobnej službe, odloží kričiaci budík na neskôr alebo stíši vyzváňanie pri prichádzajúcom hovore.

Gestá rúk vyhodnotí špeciálny čip, radarový senzor, ktorý sa bude nachádzať v horizontálnom rámiku nad displejom. Google Pixel 4 nebude mať žiadny zárez, ale tzv. plný horný okraj. Obsahovať bude rad senzorov spolu s prednou kamerou slúchadlom, ktoré by sa do zárezu jednoducho nezmestili.

Motion Sense dokáže vyhodnotiť aj tie najjemnejšie pohyby rúk. Rozpoznávanie by tak, zatiaľ teoreticky, malo byť maximálne spoľahlivé. Zo začiatku systém rozpozná len jednoduchšie gestá. Časom by však mohlo dôjsť k rozšíreniu o zložitejšiu gestikuláciu pre ovládanie bez dotykov.

TIP REDAKCIE
Android 12 dostane aj Galaxy S10, Samsung spúšťa beta testovanie

Odomknutie tvárou

Google Pixel 4 bude disponovať technológiou pre rozpoznávanie tváre, ktorá bude v podstate fungovať na totožnej hardvérovej báze ako FaceID v zariadeniach od Apple. Technológia je tak zložitejšia a hlavne bezpečnejšia.

pixel 4
Foto: Google

Pixel 4 nevytvorí fotografiu tváre užívateľa. Zosníma 3-rozmernú mapu tváre pomocou projektora, infračerveného snímača a ďalších senzorov. Zaznamenané údaje sa zároveň uložia do samostatného zabezpečeného čipu nazvaného ako Titan M.

Odomknutie tvárou bude pracovať v kooperácii s funkciou Motion Sense. Pixel 4 si všimne, že sa ho užívateľ chystá vziať do ruky a automaticky aktivuje systém pre rozpoznávanie tváre. Krátko po uchopení zariadenia by mal užívateľ pred sebou vidieť už odomknutý smartfón s domácou obrazovkou.

Vzhľadom na tieto skutočnosti, ktoré potvrdzuje sám výrobca, Pixel 4 možno nebude vybavený snímačom odtlačkov. Ak bude rozpoznávanie tváre skutočne špičkové ako v smartfónoch od Apple, bolo by asi zbytočné použiť ďalší komponent pre autentifikáciu, ktorý by možno zbytočne navýšil konečnú cenu smartfónu.

Kedy bude Google Pixel 4 predstavený? Stále nevieme. Na prezentačnom obrázku smartfónu ale vidieť čas 11.11, ktorý by mohol odkazovať na dátum predstavenia, poprípade obdobie trhovej dostupnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=KnRbXWojW7c

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať