Facebook pripravuje aplikáciu Threads: Zdieľa polohu, stav batérie a ponúka četovanie

Facebook pracuje na novej chatovacej aplikácii Threads. Jej arzenál tvoria úspešné a overené funkcie, ktoré boli prebrané od iných populárnych služieb.

Facebook má vo svojej dielni novú četovaciu aplikáciu. Nesie názov Threads a vyzerá to, že značnú časť svojich funkcií prebrala od ďalšej veľmi populárnej služby, menovite Snapchatu.

Pôjde o aplikáciu spolupracujúcu s Instagramom. Jej cieľom je spojiť používateľov s ich “blízkymi priateľmi”, pričom im umožní navzájom zdieľať rôzne dôležité detaily ako polohu, rýchlosť či momentálny stav batérie. Okrem toho však budú mať, samozrejme, prístup i k základným funkcionalitám, teda napríklad samotnému četu.

Threads môžeme chápať ako náhradu za službu Instagram Direct, od ktorej gigant upustil ešte v máji. Ide o pokus spojiť to najlepšie, čo Instagram a Snapchat ponúkajú do jedného celku.

Aplikácia pre každého

Aby sme si to zhrnuli, prostredníctvom novej aplikácie môžete s priateľmi zdieľať informácie týkajúce sa vašej momentálnej polohy či stavu batérie. Využitie však pre ňu nájdu aj menej nároční používatelia, keďže sa bude dať využívať i ako bežná četovacia služba.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Je jasné, že pokiaľ Facebook nechce, aby Threads dopadla ako jej predchodca, musí preto ľuďom ponúknuť viac. To je zrejme dôvod, prečo jej arzenál tvorí kombinácia úspešných a overených funkcií známych služieb.

Dátum vydania aplikácie Threads zatiaľ nie je známy.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať