Facebook pripravuje aplikáciu Threads: Zdieľa polohu, stav batérie a ponúka četovanie

Náhrada za Instagram Direct prichádza po troch mesiacoch.

0
FOTO: Pixabay (Pexels.com)

Facebook má vo svojej dielni novú četovaciu aplikáciu. Nesie názov Threads a vyzerá to, že značnú časť svojich funkcií prebrala od ďalšej veľmi populárnej služby, menovite Snapchatu.

Pôjde o aplikáciu spolupracujúcu s Instagramom. Jej cieľom je spojiť používateľov s ich „blízkymi priateľmi“, pričom im umožní navzájom zdieľať rôzne dôležité detaily ako polohu, rýchlosť či momentálny stav batérie. Okrem toho však budú mať, samozrejme, prístup i k základným funkcionalitám, teda napríklad samotnému četu.

Threads môžeme chápať ako náhradu za službu Instagram Direct, od ktorej gigant upustil ešte v máji. Ide o pokus spojiť to najlepšie, čo Instagram a Snapchat ponúkajú do jedného celku.

Aplikácia pre každého

Aby sme si to zhrnuli, prostredníctvom novej aplikácie môžete s priateľmi zdieľať informácie týkajúce sa vašej momentálnej polohy či stavu batérie. Využitie však pre ňu nájdu aj menej nároční používatelia, keďže sa bude dať využívať i ako bežná četovacia služba.

Je jasné, že pokiaľ Facebook nechce, aby Threads dopadla ako jej predchodca, musí preto ľuďom ponúknuť viac. To je zrejme dôvod, prečo jej arzenál tvorí kombinácia úspešných a overených funkcií známych služieb.

Dátum vydania aplikácie Threads zatiaľ nie je známy.