Instagram

Po novom si v Instagram Stories môže každý vytvárať vlastné AR efekty

Vývojársky nástroj Spark AR, ktorý poskytuje používateľom možnosť vytvárať vlastné efekty na báze AR, opúšťa uzavreté beta testovanie.

Vývojársky nástroj Spark AR, ktorý poskytuje používateľom možnosť vytvárať vlastné efekty na báze rozšírenej reality, opúšťa uzavreté beta testovanie. Jeho výhod si tak po novom môže užívať každý. O novinke informuje server Neowin.

Pokiaľ ste vášnivým fanúšikom Instagram Stories a o to ešte väčším milovníkom tvorby vlastných efektov, do programu Spark AR sa jednoducho musíte zapojiť. Vďaka novému nástroju si môžete aj vy vytvoriť vlastný AR efekt, ktorý môžete následne implementovať do vašich Stories.

Aktuálne však Instagram neponúka plnú verziu novinky, teda nástroj len posunul z uzavretého do verejného beta testovania.

Neowin

Novinkou je taktiež aj Effect Gallery, v ktorej nájdete všetky možné AR efekty od rôznych tvorcov. Tie si môžete okamžite otestovať, pridať medzi bežné efekty aplikácie či ich brať len ako inšpiráciu pri tvorbe vlastných filtrov.

TIP REDAKCIE
Nissan predstavil nový plán: Do 2030 chce vyrobiť 15 plne elektrických elektromobilov, ponúkol aj prvý náhľad

Pokiaľ by ste si aj vy chceli vytvoriť vlastný AR efekt, jednoducho vám stačí si stiahnuť príslušný nástroj, ktorý je dostupný pre Windows i macOS. Svoje výtvory môžete zdieľať s vašími sledovateľmi, ktorí, pokiaľ sa im budú páčiť, ich môžu zdieľať ďalej.

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať