tmavy rezim

Tmavý režim dostane aj Facebook, na zmene aplikácie sa už pracuje

Tento rok sa do tmavého kabáta prezlieklo množstvo aplikácií a platí to aj pre užívateľské prostredia najnovších verzií operačných systémov Android a iOS. 

Tento rok sa do tmavého kabáta prezlieklo množstvo aplikácií a platí to aj pre užívateľské prostredia najnovších verzií operačných systémov Android a iOS. 

Tmavý režim sa užívateľom páči, preto nie je prekvapením, že ho postupne do svojich digitálnych produktov nasadzuje čoraz viac vývojárov. Obzvlášť aktívny je v tomto smere Google, ktorý tmavý motív pridal do niekoľkých svojich aplikácií.

Tmavý režim konečne získa aj jedna z najpoužívanejších aplikácii vôbec – Facebook. Začiatkom tohto roka dostala prednosť aplikácia Messenger. Vtedy sa ešte o tmavom motíve pre hlavnú aplikáciu nehovorilo, aj keď sa dalo očakávať, že ho Facebook nasadí.

Tmavý režim pre aplikáciu Facebook avizuje Jane Manchun Wong, ktorá v minulosti už niekoľkokrát spoľahlivo informovala o pripravovaných novinkách sociálnej siete Facebook. K informácii pripája aj snímku obrazovky.

Foto: Jane Manchun Wong

Je vidieť, že tmavý režim ešte nie je dokončený. Na vývoji sa však intenzívne pracuje. Zatiaľ nevieme, kedy Facebook toto nové nastavenie zobrazenia nasadí do praxe. Do konca roka by to ale mohol stihnúť.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Tmavý režim je šetrnejší k spotrebe energie, čo obzvlášť platí pre OLED obrazovky. Okrem toho je príjemnejší pre oči, hlavne pri prezeraní obsahu vo večerných a nočných hodinách, kedy je klasické biele zobrazenie zbytočne žiarivé.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať