Snapchat pre Android prichádza v úplne novej verzii. Je rýchlejší a spoľahlivejší

Snapchat pre Android už nebude zaostávať za iOS verziou.

0
snapchat

Šéf spoločnosti Snap, Evan Spiegel, vo februárovom rozhovore pre televíziu CNBC potvrdil, že v tomto roku uvedú do obchodu Google Play úplne novú aplikáciu Snapchat. Po dvoch mesiacoch od ohlásenia je tu.

Snapchat pre Android za iOS verziou zaostával. Bol pomalý a jeho používanie tak nebolo zrovna najpohodlnejšie. To sa teraz mení. Vývojári na novej verzii aplikácie pracovali od začiatku roka 2018.

Aplikácia pre Android je postavená nanovo od základov. Najväčšie zmeny sa teda udiali takpovediac pod kapotou, nie v užívateľskom prostredí. Dôležité je, že je Snapchat teraz citeľne rýchlejší a spoľahlivejší.

Čo sa týka ďalšej budúcnosti aplikácie, tvorcovia spolupracujú so spoločnosťami Google a Apple na nových funkciách rozšírenej reality. Spolupracujú tiež so spoločnosťou Fitbit, vďaka čomu si môžete svojho Bitmoji avatara presunúť na obrazovku hodiniek Versa, Versa Lite a Ionic.

V blízkej budúcnosti by sme mohli navyše získať nové používateľské rozhranie pre Snap Map, novú funkciu Virtual Passport alebo priestor pre nastavenie aktuálneho statusu. Nová verzia aplikácie bude v obchode Play dostupná v priebehu najbližších dní.

Ak Snapchat používate, aktualizácia sa vám zobrazí v aplikácii obchodu Play. Nadchádzajúce aktualizácie novej verzie aplikácie budú prebiehať jednoduchšie. Nové funkcie tak Android užívatelia získajú zarovno s iOS užívateľmi, možno ešte v predstihu.