Batéria v smartfóne

Samsung prinesie revolúciu: Do 2 rokov sa dočkáme smartfónu s grafénovou batériou

Ak by sme mali ukázať prstom na oblasť výbavy smartfónov, ktorá trpí nedostatkom inovácií, tak to budú batérie. Samsung to už ale onedlho zmení.

Ak by sme mali ukázať prstom na oblasť výbavy smartfónov, ktorá trpí akútnym nedostatkom inovácií, tak to budú batérie. Dnešné riešenie prestáva byť efektívne, spoľahlivé a najmä bezpečné. Preto má Samsung v rukáve jedno veľké eso.

Bavíme sa tu o úplne novom type akumulátora z takzvaného grafénu – špecifickej podoby uhlíka.

GSMArena píše, že spolu s ním príde i kompatibilný mobilný telefón, ktorý nabijeme za necelú pol hodinu. K predstaveniu by malo dôjsť podľa čerstvých informácií od renomovaného leakera s menom Evan Blass v priebehu dvoch nadchádzajúcich rokov. Stať sa tak ale môže už počas toho budúceho.

Grafénové batérie

Komerčný príchod batérií z grafénu brzdia príliš vysoké náklady. Teda aspoň čo sa súčasnosti týka.

Giganti ako Samsung s vývojom technológie už síce skončili, no ešte stále nemôžu spustiť hromadnú produkciu. V opačnom prípade navýšia ceny smartfónov o také čiastky, že si ich dovolí naozaj iba málokto. Preto pracujú na zlepšení výrobných kapacít a znížení výrobných nákladov, aby to postupom času zmenili.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Výhoda grafénových akumulátorov tkvie v lepšej životnosti a v kompaktnejších rozmeroch, väčších kapacitách, vyššej bezpečnosti či rýchlejšom nabíjaní. Preto je reč o niečom, čo jedného dňa bez akýchkoľvek pochýb nahradí súčasné li-ion riešenia. Musíme si už iba počkať na lacnejšie materiály.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať