amazfit GTS

Amazfit GTS sú nové smart hodinky, ktoré si ľahko pomýlite s Apple Watch

Spoločnosť Huami dnes na konferencii v Číne predstavila dvojicu nových inteligentných hodiniek a niečo, čo vyzerá ako fitness náramok.

Spoločnosť Huami dnes na konferencii v Číne predstavila dvojicu nových inteligentných hodiniek a niečo, čo vyzerá ako fitness náramok. Jedna z noviniek, model Amazfit GTS, našla inšpiráciu v najpredávanejších hodinkách sveta Apple Watch.

Spoločnosť Huami sa môže na prvé počutie javiť ako neznáma. Ovláda ale 17 percent celosvetového trhu s nositeľnou elektronikou. Neprodukuje len zariadenia značky Amazfit, ale aj asi najznámejší športový náramok, Xiaomi Mi Band. Spoločnosť Xiaomi je investorom v čínskej spoločnosti Huami.

Späť však k novým produktom. Model Amazfit GTS má displej v tvare obdĺžnika s veľkosťou 1,65″ a rozlíšením 348 x 442 pixelov (hustota 341 ppi). Ide o lepší zobrazovací panel vyrobený OLED technológiou, ktorý pokrýva 100 percent z farebnej škály NTSC.

amazfit GTS
Foto: xiaomiadictos.com

Telo hodiniek je vyrobené zo zliatiny hliníka, hrubé je 9,4 milimetra a váži necelých 25 gramov. Telo je vodotesné na úrovni normy 5ATM a nechýba snímač srdcového tepu (BioTracker PPG) s nepretržitým monitorovaním.

amazfit GTS
Foto: xiaomiadictos.com

Hodinky majú GPS, NFC, dokážu sledovať niekoľko druhov športov a na jedno nabitie môžu vydržať aj 14 dní. Dokonca aj užívateľské prostredie hodiniek či grafika aplikácií pripomína hodinky Apple Watch. Tento klon kópia je však podstatne lacnejšia.

V Číne sa bude predávať za 899 CNY, teda po prepočte za asi 113 EUR.

Amazfit Smart Sports Watch 3

Druhý čerstvo predstavený model inteligentných hodiniek má našťastie vlastnú tvár. Masívne pôsobiace hodinky s okrúhlym displejom a pevnou lunetou ponúkajú 7-dňovú výdrž na jedno nabitie v inteligentnom režime prevádzky s plnou funkcionalitou a monitorovaním.

TIP REDAKCIE
Lamborghini končí so spaľovákmi, do budúcnosti plánuje úplný prechod na elektromotory

V režime Ultra hodinky vydržia fungovať na jedno nabitie 14 dní. Niektoré funkcie sú ale obmedzené. Aj v tomto prípade sa na palube nachádza snímač BioTracker PPG s 24-hodinovým monitorovaním srdečnej frekvencie, NFC, GPS či vodotesnosť 5 ATM.

Sports Watch 3
Foto: xiaomiadictos.com

Hodinky majú farebný displej s vysokou svietivosťou a uhlopriečkou 1,34-palca, 4 GB internú pamäť a 512 MB operačnú pamäť RAM. Drahšia verzia Elite dokonca disponuje zafírovým sklom a titánovými tlačidlami. Po prepočte sa bude predávať za 215 EUR. Základná verzia bez prémiových materiálov stojí 151 EUR.

Amazfit X

Do tretice tu máme Amazfit X. Zaujímavosťou je, že ide o koncept, ktorý sa stále vyvíja. Tento náramok sa začne predávať až v polovici budúceho roka. Inžinieri pracujú s flexibilnou AMOLED obrazovkou s uhlopriečkou 2,07-palca, hustotou 326 ppi a jasnom 430 nitov.

Sports Watch 3
Foto: xiaomiadictos.com

220 mAh batéria by mala zabezpečiť 7 dní výdrže. Potencionálni záujemcovia sa k novým hodinkám časom dostanú minimálne cez ponuky cezhraničných internetových predajcov. Zatiaľ ťažko povedať, či sa niekedy objavia aj na medzinárodnom trhu v rámci oficiálnej distribúcie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať