Amazfit GTS sú nové smart hodinky, ktoré si ľahko pomýlite s Apple Watch

Huami prichádza s trojicou nových inteligentných hodiniek, ktoré zaujmú dizajnom, funkčnosťou a hlavne cenou.

1
amazfit GTS
Foto: xiaomiadictos.com

Spoločnosť Huami dnes na konferencii v Číne predstavila dvojicu nových inteligentných hodiniek a niečo, čo vyzerá ako fitness náramok. Jedna z noviniek, model Amazfit GTS, našla inšpiráciu v najpredávanejších hodinkách sveta Apple Watch.

Spoločnosť Huami sa môže na prvé počutie javiť ako neznáma. Ovláda ale 17 percent celosvetového trhu s nositeľnou elektronikou. Neprodukuje len zariadenia značky Amazfit, ale aj asi najznámejší športový náramok, Xiaomi Mi Band. Spoločnosť Xiaomi je investorom v čínskej spoločnosti Huami.

Späť však k novým produktom. Model Amazfit GTS má displej v tvare obdĺžnika s veľkosťou 1,65″ a rozlíšením 348 x 442 pixelov (hustota 341 ppi). Ide o lepší zobrazovací panel vyrobený OLED technológiou, ktorý pokrýva 100 percent z farebnej škály NTSC.

amazfit GTS
Foto: xiaomiadictos.com

Telo hodiniek je vyrobené zo zliatiny hliníka, hrubé je 9,4 milimetra a váži necelých 25 gramov. Telo je vodotesné na úrovni normy 5ATM a nechýba snímač srdcového tepu (BioTracker PPG) s nepretržitým monitorovaním.

amazfit GTS
Foto: xiaomiadictos.com

Hodinky majú GPS, NFC, dokážu sledovať niekoľko druhov športov a na jedno nabitie môžu vydržať aj 14 dní. Dokonca aj užívateľské prostredie hodiniek či grafika aplikácií pripomína hodinky Apple Watch. Tento klon kópia je však podstatne lacnejšia.

V Číne sa bude predávať za 899 CNY, teda po prepočte za asi 113 EUR.

Amazfit Smart Sports Watch 3

Druhý čerstvo predstavený model inteligentných hodiniek má našťastie vlastnú tvár. Masívne pôsobiace hodinky s okrúhlym displejom a pevnou lunetou ponúkajú 7-dňovú výdrž na jedno nabitie v inteligentnom režime prevádzky s plnou funkcionalitou a monitorovaním.

V režime Ultra hodinky vydržia fungovať na jedno nabitie 14 dní. Niektoré funkcie sú ale obmedzené. Aj v tomto prípade sa na palube nachádza snímač BioTracker PPG s 24-hodinovým monitorovaním srdečnej frekvencie, NFC, GPS či vodotesnosť 5 ATM.

Sports Watch 3
Foto: xiaomiadictos.com

Hodinky majú farebný displej s vysokou svietivosťou a uhlopriečkou 1,34-palca, 4 GB internú pamäť a 512 MB operačnú pamäť RAM. Drahšia verzia Elite dokonca disponuje zafírovým sklom a titánovými tlačidlami. Po prepočte sa bude predávať za 215 EUR. Základná verzia bez prémiových materiálov stojí 151 EUR.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi 11 má špeciálny nočný režim pre video. Výsledky sú fantastické

Amazfit X

Do tretice tu máme Amazfit X. Zaujímavosťou je, že ide o koncept, ktorý sa stále vyvíja. Tento náramok sa začne predávať až v polovici budúceho roka. Inžinieri pracujú s flexibilnou AMOLED obrazovkou s uhlopriečkou 2,07-palca, hustotou 326 ppi a jasnom 430 nitov.

Sports Watch 3
Foto: xiaomiadictos.com

220 mAh batéria by mala zabezpečiť 7 dní výdrže. Potencionálni záujemcovia sa k novým hodinkám časom dostanú minimálne cez ponuky cezhraničných internetových predajcov. Zatiaľ ťažko povedať, či sa niekedy objavia aj na medzinárodnom trhu v rámci oficiálnej distribúcie.