iPhone XR s eSIM kartou

Výmena správ bez siete, Wi-Fi aj Bluetooth. Apple pozastavil ambiciózny vývoj

Ak by bola z walkie-talkie technológie realita, používatelia iPhonov nadobudnú príležitosť odosielať a prijímať správy bez platenia alebo míňania dát.

Technológia walkie-talkie nie je v mobilnom priemysle žiadne tabu. Funkcionalitu vysielačky dnes ponúka viacero telefónov na pultoch obchodov. Súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu bude ale až vtedy, keď ju niektorí z gigantov ako napríklad Apple integruje do svojej vlajkovej lode.

Americká spoločnosť to v pláne síce má, no prekazil mu ho nedávny odchod kľúčového špecialistu. Preto vraj došlo k pozastaveniu veľmi ambiciózneho projektu, ktorý nám jedného dňa môže umožniť komunikovať s inými iPhonami aj bez signálu mobilnej siete.

Bavíme sa tu o textovej walkie-talkie technológii pre iPhony. Ak z nej predsa len bude realita, používatelia iOS smartfónov nadobudnú príležitosť odosielať a prijímať správy bez toho, aby platili za SMS alebo míňali dáta.

Apple aj Intel

Ako píše web The Information, do pozastaveného projektu sú zaangažovaní dvaja giganti. Ide tu o spoluprácu Apple so spoločnosťou Intel, ktorá mu dodáva hardvér pre jeho spotrebnú elektroniku.

TIP REDAKCIE
NVIDIA navýšila ceny grafických kariet GeForce, pri RTX 3090 dokonca až o stovku

Nový Intel čip má používateľom budúcich iPhonov umožniť komunikovať prostredníctvom 900 MHz rádiového spektra. Výmena správ by teda prebiehala i bez akéhokoľvek pokrytia. Nepotrebovali by 4G, 3G, 2G či Wi-Fi alebo Bluetooth.

Pozastavenie projektu

K pozastaveniu vývoja došlo pár mesiacov po tom, čo rady Apple opustil Rubén Caballero. Keďže išlo o jedného z kľúčových členov tímu a náhradu zatiaľ nenašli, projekt musel nakoniec dostať červenú. Je však otázne, dokedy. Nič bližšie totiž momentálne nevieme.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať