iPhone XR s eSIM kartou

Výmena správ bez siete, Wi-Fi aj Bluetooth. Apple pozastavil ambiciózny vývoj

Ak by bola z walkie-talkie technológie realita, používatelia iPhonov nadobudnú príležitosť odosielať a prijímať správy bez platenia alebo míňania dát.

Technológia walkie-talkie nie je v mobilnom priemysle žiadne tabu. Funkcionalitu vysielačky dnes ponúka viacero telefónov na pultoch obchodov. Súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu bude ale až vtedy, keď ju niektorí z gigantov ako napríklad Apple integruje do svojej vlajkovej lode.

Americká spoločnosť to v pláne síce má, no prekazil mu ho nedávny odchod kľúčového špecialistu. Preto vraj došlo k pozastaveniu veľmi ambiciózneho projektu, ktorý nám jedného dňa môže umožniť komunikovať s inými iPhonami aj bez signálu mobilnej siete.

Bavíme sa tu o textovej walkie-talkie technológii pre iPhony. Ak z nej predsa len bude realita, používatelia iOS smartfónov nadobudnú príležitosť odosielať a prijímať správy bez toho, aby platili za SMS alebo míňali dáta.

Apple aj Intel

Ako píše web The Information, do pozastaveného projektu sú zaangažovaní dvaja giganti. Ide tu o spoluprácu Apple so spoločnosťou Intel, ktorá mu dodáva hardvér pre jeho spotrebnú elektroniku.

Nový Intel čip má používateľom budúcich iPhonov umožniť komunikovať prostredníctvom 900 MHz rádiového spektra. Výmena správ by teda prebiehala i bez akéhokoľvek pokrytia. Nepotrebovali by 4G, 3G, 2G či Wi-Fi alebo Bluetooth.

Pozastavenie projektu

K pozastaveniu vývoja došlo pár mesiacov po tom, čo rady Apple opustil Rubén Caballero. Keďže išlo o jedného z kľúčových členov tímu a náhradu zatiaľ nenašli, projekt musel nakoniec dostať červenú. Je však otázne, dokedy. Nič bližšie totiž momentálne nevieme.

Total
3
Zdieľaní