Progamer

Turnaj v hre DotA 2 rozdá 30 miliónov $. The International začína už čoskoro

Už onedlho otvorí svoje brány každoročne organizovaný turnaj v populárnej MOBA hre Dota 2. The International prebehne v Šanghaji.

Už onedlho otvorí svoje brány každoročne organizovaný turnaj v populárnej MOBA hre DotA 2, za ktorým stojí Valve. The International prebehne v čínskom Šanghaji a čo sa týka prize poolu, tento rok je pre zúčastnených k dispozícii viac ako šialených 30 miliónov dolárov.

Vďaka tomu ide o jedno z najlukratívnejších eSport podujatí na svete, kde si zakaždým zmerajú sily tí najlepší z najlepších. Výnimkou nebude ani tento rok, o čom nás organizátori turnaja v DotA 2 presvedčia už o pár týždňov.

Tohtoročný The International štartuje 15. augusta a potrvá následujúcich 10 dní. Na konci prebehne ostro sledovaný súboj dvoch TOP tímov, ktorý rozhodne o tom, kto si odnesie prvú cenu vrátane veľkého poháru.

Prize pool minulý rok presiahol 25 miliónov dolárov, čo je približne o 5 miliónov menej ako tento. V roku 2017 bola táto suma zhruba rovnaká. Neplatí to však o predchádzajúcom, kedy sa hralo o 20 miliónov.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Ako informuje The Verge, podobný prize pool má aj avizovaný turnaj v battle royale hite Fortnite. Štúdio Epic oznámilo, že na pretlačenie svojho úspešného diela do eSportu vyhradí 100 miliónov dolárov. A práve z toho pôjde až 30 miliónov na odmeny pre víťazov vo Fortnite World Cupe.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať