Samsung organizuje európsky turnaj v PUBG, najlepší hráči si rozdelia 25 000 eur

Spoločnosť Samsung ohlasuje usporiadanie vlastného turnaja v elektronickom športe, ktorý je pomenovaný podľa radu špičkových herných monitorov Odyssey. 

Spoločnosť Samsung ohlasuje usporiadanie vlastného turnaja v elektronickom športe, ktorý je pomenovaný podľa radu špičkových herných monitorov Odyssey. Registrácie na turnaj Odyssey League sa spustili minulý týždeň.

Turnaj je otvorený najlepším európskym hráčom hry PUBG (PLAYERUNKNOWN’S Battlegrounds). V rámci programu prebehnú národné kvalifikácie aj vyraďovacie kolá v 12 európskych regiónoch.

Táto fáza prebehne od 12. septembra do 29. novembra, pričom víťazný tím národného CZ/SK kola vyhrá 4x 27″ monitor Samsung Odyssey G7. Najlepší hráči z každého regiónu potom postúpia do celoeurópskeho finále, ktoré sa bude konať 5. – 6. decembra.

Účastníci celoeurópskeho finálne si rozdelia 25 000 eur. Prvej priečke patrí 10 000 eur, druhej priečke 6000 eur, tretie umiestnenie dostane 4000 eur a štvrtá až ôsma pozícia zhodne po 1000 eur.

Podrobný rozpis podľa regiónov je uvedený na tejto adrese.

Všetkých 12 národných kôl sa bude naživo vysielať na platforme Twitch za účasti miestnych e-športovcov, ku ktorým patrí napríklad hviezda PUBG Dana Dima Gard teda DanucD. Celoeurópske finále bude vysielané vo veľkom štýle priamo zo štúdia Odyssey League Esports v Berlíne.

Monitory Odyssey

Nový rad špičkových herných monitorov Samsung Odyssey výrobca predstavil na januárovom technologickom veľtrhu CES 2020. Vrcholom radu je model Odyssey G9, ktorý sa u nás začal predávať v auguste za maloobchodných odporúčaných 1499 €.

TIP REDAKCIE
Huawei na Slovensku predstavil herné monitory MateView GT: Prekvapia cenou

Ešte skôr, v júni, výrobca uviedol do predaja zakrivený herný monitor Odyssey G7 v 27 a 32-palcovej verzii. Jeho cena vtedy začínala na úrovni 639 eur, resp. 739 eur v prípade verzie s väčšou uhlopriečkou.

Teraz prichádza Samsung s cenovo najdostupnejším typom Odyssey G5, ktorý je rovnako určený náročným hráčom hier. Disponuje zakrivenou konštrukciou 1000R, vysokým rozlíšením, 144 Hz frekvenciou alebo odozvou 1ms.

 • Veľkosť displeja: 32”, 27” (81 a 69 cm)
 • Pomer strán: 16:9
 • Panel: VA, zakrivenie 1000R
 • Obnovovacia frekvencia: 144 Hz
 • Odozva: 1 ms (MPRT)
 • Rozlíšenie : 2560 x 1440 (QHD), HDR10
 • Jas (typická hodnota): 250 cd/m2
 • Herná technológia: AMD FreeSync Premium
 • Herné režimy: Custom/FPS/RTS/RPG/AOS/Cinema/DCR
 • Ďalšie režimy: Low Input Lag, Virtual Aim Point, Black Equalizer, režim šetrenia zraku, Flicker Free, jednoduché nastavenie pomocou Easy Setting Box
 • Konektory: Display Port 1.2 (1 EA), HDMI 2.0 (1EA), slúchadlá
 • Montáž na stenu: Držiak 75 x 75 mm

Samsung pri monitore Odyssey G5 zatiaľ neuvádza maloobchodnú odporúčanú cenu. Dozvieme sa ju neskôr. Podľa ponúk niektorých predajcov ale môžeme konštatovať, že cena monitora začína na 300 až 350 eurách v závislosti od jeho veľkosti.

Všetky informácie o turnaji Odyssey League v PUBG nájdete na webe odysseyleague.gg.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať