Elektrický Ford F-150 v akcii

VIDEO Ford napína svaly: Elektrický pickup F-150 potiahol 566 ton ťažký vlak

Už dlhšie vieme, že pickup od Tesly ponúkne nadštandardné ťažné kapacity. Niečo podobné bude však platiť aj o elektrickom Ford F-150.

Už dlhšie vieme, že avizovaný pickup od Tesly ponúkne nadštandardné ťažné kapacity. Niečo podobné bude však platiť aj o konkurentovi z dielne automobilky Ford. Plne elektrická verzia populárneho kúsku F-150 dokázala potiahnuť náklad, s akým si neporadí hociktoré štvorkolesové auto.

Hovoríme tu o dychberúcich 566 tonách. Presne toľko vážilo niekoľko pospájaných vagónov, kam ešte naložili 48 pickupov Ford F-150 so spaľovacím motorom. Prejdená vzdialenosť dosiahla 300 metrov.

Na novinku upozornil web The Verge.

Elektrická verzia je avizovaná už dlhšie. Až dodnes sme však o nej nepočuli takmer žiadnu zmienku.

Ford zrejme preskočil hybridný pohon a v týchto dňoch dokončuje jeho nasledovníka, aby ho mohol čo najskôr uviesť na spotrebiteľský trh. Kedy, nevieme, no keďže máme čo dočinenia so skvele fungujúcim prototypom, novinka na elektrickú energiu môže prísť už v priebehu tohto roka. Veď sa presvedčte sami.

TIP REDAKCIE
Slovensko sa derie vpred: Vesmírnemu výskumu sa už teraz venuje 40 firiem

V tom istom období nám má Tesla predstaviť svoj prvý elektrický pickup, ktorý už teraz sprevádza obrovský hype. Ford jej to teda podľa všetkého chce trošku skomplikovať, aby to nemala až tak jednoduché. Konkurencia je zatiaľ slabá a dopyt po elektrickom pohone zase čoraz väčší, preto si môže renomovaný výrobca odkrojiť celkom slušný kus z koláča.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať