Trumpova administratíva chce zakázať end-to-end šifrovanie

Vedúci predstavitelia administratívy prezidenta Spojených štátov, Donalda Trumpa, údajne uvažujú nad zákazom alebo obmedzením šifrovania.

Vedúci predstavitelia administratívy prezidenta Spojených štátov amerických, Donalda Trumpa, údajne uvažujú nad zákazom alebo obmedzením šifrovania, ktoré používajú desiatky komunikačných aplikácií a služieb, informuje portál Android Authority.

Podľa webu Politico sa celá vec riešila počas zasadnutia Národnej bezpečnostnej rady. Na stretnutí boli údajne prítomní aj úradníci z niekoľkých “kľúčových” agentúr.

Finálny rozsudok však počas tohto zasadnutia nepadol, čo znamená, že sa minimálne ešte jedného zasadnutia ohľadom tejto veci dočkáme. “Existujú dve cesty. Jednou je vyhlásenie a druhou zase všeobecné stanovisko k šifrovaniu. Buď sa bude pokračovať v riešení, alebo bude Kongres požiadaný o legislatívu,” povedal zdroj webu Politico.

Ovplyvnení by boli mnohí

Spomínané šifrovanie je dnes široko používané v populárnych komunikačných aplikáciach a službách. Pokiaľ by bolo šifrovanie zakázané, škody by okrem iných utrpeli najmä giganti ako Apple, Google či Facebook.

K akému účelu slúži šifrovanie?

Táto technológia umožňuje používateľom jednoducho a bezpečne odosielať správy či telefonovať. Okrem toho však výrobcom slúži aj ako ochrana údajov uložených v zariadeniach.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Tí, ktorí chcú, aby bolo šifrovanie zakázané (alebo obmedzené) tvrdia, že by týmto spôsobom dokázali lepšie bojovať proti hrozbám, ako je terorizmus. Na druhú stranu, isté výhody by získali aj samotní teroristi, hackeri či iné nepriateľské vlády, ktoré by vďaka zakázanému šifrovaniu dokázali oveľa jednoduchšie získavať citlivé údaje.

Celá vec sa, ako sme spomenuli vyššie, stále rieši, čiže na finálny verdikt si budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať