fast share

Fast Share: Google pracuje na náhrade za funkciu Android Beam

Spoločnosť Google nedávno potvrdila, že v novej verzii operačného systému Andorid 10 Q už nenájdeme funkciu Android Beam, ktorá slúžila pre prenos súborov a informácií medzi dvoma zariadeniami s NFC.

Spoločnosť Google nedávno potvrdila, že v novej verzii operačného systému Android 10 Q už nenájdeme funkciu Android Beam, ktorá slúžila pre prenos súborov a informácií medzi dvomi zariadeniami s NFC.

Autori z 9to5google však odhalili, že Google pracuje na náhrade za Android Beam, ktorá bude mať blízko k funkcii AirDrop od Apple. Nový spôsob zdieľania súborov medzi zariadeniami, či už s OS Android alebo Chrome OS, má byť rýchly a hlavne čo možno najjednoduchší.

Fast Share umožní zdieľať fotografie, súbory, text či URL adresy na zariadenia v tesnej blízkosti bez potreby internetového pripojenia a NFC. V rámci aktivácie si musí užívateľ – príjemca zvoliť názov svojho zariadenia, aktivovať Bluetooth a služby lokalizácie.

Odosielateľovi sa v smartfóne zobrazí zoznam blízkych zariadení, z ktorých vyberie to, ktoré patrí príjemcovi. Následne sa cez celú obrazovku zobrazí indikátor priebehu zdieľania v tvare kruhu. Prijatie súboru musí pochopiteľne príjemca potvrdiť.

airdrop
Foto: 9to5google.com

Užívateľom, ktorí vám odosielajú súbory často, bude možné udeliť preferovanú viditeľnosť. Títo užívatelia uvidia vaše zariadenia v ponuke zdieľania vždy, keď budete v ich blízkosti bez ohľadu na to, či máte funkciu zapnutú, alebo nie.

TIP REDAKCIE
Google spúšťa RCS Chat, platformu, ktorá má nahradiť klasické SMS-ky

Fast Share je súčasťou služieb Google Play, je teda pravdepodobné, že bude fungovať aj s predchádzajúcimi verziami OS Android, nie len s verziou 10 Q. Nová funkcia lokálneho zdieľania obsahu však zatiaľ oficiálne neexistuje a ani nie je známe, kedy by mohla byť uvedená do praxe.

Ak ste Android Beam považovali za nespoľahlivý a zdĺhavý, Fast Share by sa mal tejto nálepky zbaviť.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať