Nová mobilná aplikácia pre kryptomenu Libra

Kryptomena Libra od Facebooku oficiálne: V čom je iná a prečo môže uspieť?

Tak ako bolo avizované, sa nakoniec aj stalo. Najväčšia sociálna sieť na svete dnes predstavila svoju vlastnú kryptomenu s názvom Libra.

Tak ako bolo avizované, sa nakoniec aj stalo. Najväčšia sociálna sieť na svete dnes predstavila svoju vlastnú kryptomenu s názvom Libra. Facebook ju chce spustiť v priebehu roka 2020. Za projektom stojí hneď niekoľko gigantov vrátane značiek ako Mastercard, Visa či PayPal.

Preto vznikla aj nová nezisková spoločnosť Calibra. Jej úloha bude spočívať vo vytvorení komplexného blockchain systému, ktorý nám umožní posielať peniaze inými ľuďom alebo platiť za produkty v digitálnych či kamenných obchodoch. K tomu poslúži nadchádzajúca mobilná aplikácia, kde uvidíme okrem iného i zostatok účtu.

Vrcholový manažment Facebooku tvrdí, že Libru nepovažujú za niečo, čo je podobné Bitcoinu, pretože ju chcú kryť rezervou aktív. Nepôjde iba o obyčajnú kryptomenu, do ktorej sa momentálne dá len investovať, ale o akúsi formu digitálnych peňazí, ktoré začnú priamo konkurovať tradičným fiat peniazom.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Prvá mainstream kryptomena

Ak sa to novému projektu predsa len podarí, Libra môže byť prvou kryptomenou v hlavnom spotrebiteľskom prúde. S tým jej pomôže obrovské množstvo používateľov najväčšej sociálnej siete, WhatsAppu alebo populárneho Instagramu. Keďže obe aplikácie spadajú pod krídla Facebooku, stanú sa dôležitou súčasťou spomínaného platobného systému.

Všetky tri online služby by nám teda mali spolu s novou aplikáciou umožniť posielať peniaze alebo platiť prostredníctvom kryptomeny. Už si musíme iba počkať na spustenie, ktoré prebehne počas nadchádzajúceho roka.

Total
57
Zdieľaní
Total
57
Zdieľať