Medaila Neila Armstronga z misie Apollo 11 sa predala za vyše 2 milióny dolárov

Od 50. výročia prvého úspešného pristátia na Mesiaci, inak známeho ako mísia Apollo 11, nás delí už len pár dní. A keďže sa blíži výročie tak významnej udalosti, prečo na nej trochu nezarobiť?

Od 50. výročia prvého úspešného pristátia na Mesiaci, inak známeho ako misia Apollo 11, nás delí už len pár dní. A keďže sa blíži výročie tak významnej udalosti, prečo na ňom trochu nezarobiť?

Jedna z troch

Práve túto otázku si zrejme položil pôvodný majiteľ medaily Neila Armstronga, ktorá sa spolu s ním viezla na Mesiac a následne späť na Zem. Významná pamiatka zanechaná po najznámejšom astronautovi všetkých čias sa totiž práve vydražila za vyše 2 milióny dolárov, informuje BGR. Reč je o jednej z celkom troch existujúcich medailí, ktoré patrili legendárnej vesmírnej skupine.

“Áno, na palube Apollo 11 boli tri medaily, avšak iba jedna z nich patrila prvému človeku, ktorý kedy položil nohu na povrch Mesiaca – Neilovi Armstrongovi”, hovorí listina zverejnená organizáciou Heritage Auctions.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

O medailu bol skutočne obrovský záujem, o čom svedčí aj jej konečná cena vo výške 2 055 000 dolárov. Jej nový majiteľ si teda za 7-cifernú sumu privlastnil jeden z najvýznamnejších artefaktov na Zemi, ktorý určite nebude chýbať oslave spomínaného 50. výročia misie Apollo 11, ktorá sa uskutoční 20. júla.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať