V Európe bude do roku 2021 k dispozícii až 3x viac áut na elektrinu ako dnes

Elektromobilita je v týchto dňoch ešte len v zárodku, o tom niet žiadnych pochýb. Veci by sa však mali už o pár rokov tak trošku zmeniť.

Elektromobilita je v týchto dňoch ešte len v zárodku, o tom niet žiadnych pochýb. Veci by sa však mali už o pár rokov tak trošku zmeniť. Dopyt po autách na elektrickú energiu bude podľa odhadu odborníkov rásť až tak, že im začne venovať pozornosť čoraz viac známych aj neznámych výrobcov.

Vďaka očakávanému trendu teda porastie i aktuálna európska ponuka elektromobilov a hybridov. A to zrejme až trojnásobne.

Ako píše americký plátok BBC, na starom kontinente možno do roku 2021 očakávať až cez 210 rôznych modelov, čo je približne o 150 viac, ako ich bolo dostupných na konci roku 2018.

Vzostup elektromobility stojí na dvoch podstatných faktoroch. Prvým je dostupnosť nabíjacej infraštruktúry a druhým zase veľkosť ponuky výrobcov. Ak potenciálni zákazníci nemajú kde nabíjať a nemajú si z čoho vyberať, tak radšej ešte nejaký ten čas zostanú pri spaľovacej alternatíve, čo celý proces iba brzdí.

TIP REDAKCIE
Facebook zarobil na reklame 29 miliárd dolárov, opäť si kopol do Apple

Pokiaľ bude teda ponuka rásť, spolu s ňou porastie i počet elektromobilov na cestách. Akou rýchlosťou, to rozhodnú ceny najdostupnejších modelov, ktoré sú momentálne ešte stále relatívne vysoké.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať