Apollo 11 v rožšírenej realite: Google oslavuje 50. výročie prvého pristátia na mesiaci

Od prvého úspešného prisátia na mesiaci, ktoré mnohí poznajú skôr pod názvom piateho pilotového letu Apollo, teda Apollo 11, ubehlo presne päť desaťročí.

Od prvého úspešného prisátia na mesiaci, ktoré mnohí poznajú skôr pod názvom piateho pilotového letu Apollo, teda Apollo 11, ubehlo presne päť desaťročí. Úspešné zakončenie prelomovej misie si pripomínajú mnohí, dokonca aj Google. Na novinku upozornil Engadget.

Preto oddnes, pokiaľ na svojom zariadení podporujúce rozšírenú realitu vyhľadáte Apollo 11, sprístupní sa vám možnosť aktivovať AR, a to priamo z informačného panelu. Po jej aktivácii sa konečne dostanete k prehliadke 3D rekreácie príkazového modulu. Ten si môžete priblížiť, oddialiť či sa naňho pozerať zo všetkých možných uhlov. Pokiaľ chcete, AR vám umožní si ho preniesť napríklad aj do obývačky.

Prvý svojho druhu

Ako už potvrdil Google, ide o vôbec prvý artefakt, ktorý bol pridaný do funkcie AR vo vyhľadávaní. Nebude však jediný, keďže koncom tohto mesiaca sa údajne dočkáme prehliadky skafandru, ktorý na sebe nosil jeden z členov Apollo 11, teda Neil Armstrong.

Pri spomenutom vyhľadaní príslušného pojmu sa vám zobrazí aj 20 nových príbehov týkajúcich sa menej známych aspektov misie či dokonca aj ľudí, ktorí sa podieľali na jej úspešnom prevedení. Kvôli realizácii tohto skvelého projektu sa Google spojil s múzeom Smithsonian National Air and Space Museum.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať