Až 4 nové iPhony: Apple budúci rok zmení stratégiu, chce opäť rásť

Jabĺčko sa chce zamerať na trh s cenovo výhodnými telefónmi.

1
iPhone XR
iPhone XR (FOTO Marek Urban)

V priebehu budúceho roka by sme sa mali dočkať nadštandardne veľkej nádielky čerstvých iOS smartfónov. Spoločnosť Apple vraj dokopy predstaví až štyri iPhony, aby prilákala ešte viac potenciálnych záujemcov. K dispozícii budú ako drahé, tak aj lacné modely.

K súčasným trom kúskom tak po novom pribudne ďalší člen rodiny. Okrem iPhone XI, XI Max a vynoveného iPhone XR zrejme spoznáme ešte aj nízko nákladového súrodenca so slabšou hardvérovou výbavou. Niečo také, samozrejme, pocítime i na jeho cenovke, ktorá má byť z očakávanej štvorice najnižšia.

Ako informuje GSMArena, s touto zaujímavou teóriou prišli analytici zo spoločnosti JPMorgan.  Kalifornské jabĺčko sa vraj chce v roku 2020 zamerať i na trh so smartfónmi s výhodným pomerom medzi cenou a tým, čo ponúkajú svojim používateľom.

Výhodný pomer

Preto možno očakávať, že nový člen rodiny neponúkne OLED displej, 5G konektivitu a ani tak prémiové materiály, z akých budú podľa všetkého pozostávať všetky tri prémiové iOS kúsky s 5,4”, 6,1” a 6,7” uhlopriečkami. Dva z nich navyše dostanú aj takzvaný ToF fotoaparát, ktorý zabezpečí vytvorenie prirodzenejšie vyzerajúceho bokeh efektu. Inými slovami rozmazaného pozadia za objektom.