Spotify Lite pre Android je tu: Má 10 MB a spotrebuje len 0,5 MB na pesničku

Spotify práve predstavil odľahčenú verziu svojej Android aplikácie, ktorá je navrhnutá pre menej výkonné zariadenia, resp. miesta so slabým signálom.

Spotify práve predstavil odľahčenú verziu svojej Android aplikácie, ktorá je navrhnutá pre menej výkonné zariadenia, resp. miesta so slabým signálom.

Samotná aplikácia má len 10 MB a skladby prehráva v „základnej“ kvalite, ktorá by podľa spoločnosti nemala stiahnuť viac ako 0,5 MB na jednu priemernú pesničku. Pochopiteľne, k dispozícii bude aj možnosť prehrávať skladby vo vyššej kvalite, no prednastavená bude základná, teda nižšia kvalita.

Samotný dizajn aplikácie je prakticky rovnaký, ako v prípade dospelej verzie, akurát v nej nájdete niekoľko funkcií navyše. Pekným príkladom je počítadlo prenesených dát a určite poteší aj možnosť nastaviť si limit prenesených dát, po ktorých vás aplikácia upozorní, resp. ukončí prehrávanie.

Ak na vašom smartfóne používate klasickú aplikáciu Spotify bez väčších problémov, robiť tak môžete aj naďalej, o nič neprichádzate. Ak však váš telefón s hlavnou aplikáciou nespolupracuje, Spotify Lite môže byť kľúčom k prístupu k státisícom skladieb.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Spotify Lite momentálne bohužiaľ nie je dostupný na Slovensku. Firma nastavila dostupnosť pre 36 krajín, medzi ktorými nechýbajú hlavne tie rozvojové. Aplikácia sa nachádza v Google Play, no ako sme spomenuli, pre Slovensko je zatiaľ neprístupná.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať