AR v iPhone

iPhone 12 vraj dostane ToF snímač, ktorý vylepší nielen AR kapacity

iPhone 12 nám ponúkne ako schopnejšie AR kapacity, tak aj fotografie s prirodzenejším bokeh efektom alebo osvetlením objektov.

Budúcoročná generácia iOS smartfónu by mala dostať do výbavy hlavný fotoaparát s technologicky pokročilým Time of Flight snímačom. iPhone 12 nám v takom prípade ponúkne podstatne schopnejšie AR kapacity a aj fotografie s prirodzenejším bokeh efektom alebo osvetlením objektov.

Pridanie nového hardvéru do výbavy naznačujú hneď viaceré na sebe nezávislé zdroje z technologických kuloárov, píše GSMArena.

Pôvodne sa hovorilo o tohtoročnej generácii. S ToF snímačom na zadnej konštrukcii mal totiž prísť už iPhone 11. Jabĺčko však podľa všetkého na poslednú chvíľu zmenilo svoje plány a očakávanú inováciu odložilo pre budúcoročný iPhone 12.

Nový hardvér sa postará o niekoľko citeľných vylepšení. Okrem schopnejšej AR funkcionality možno očakávať aj krajšie zábery pri fotení portrétov. Time of Flight snímač má za úlohu mapovať hĺbku ostrosti, vďaka čomu porastie prirodzenosť a teda aj kvalita rozmazaného pozadia na vyhotovenej fotografii.

iPhone 12 spoznáme až v druhej polovici roka 2020. Zatiaľ nepoznáme ešte ani iPhone 11, takže treba tieto špekulácie brať s trošku väčšou rezervou ako za bežných okolností.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať