Apple testuje nový systém prihlasovania do webového rozhrania iCloud

Apple práve teraz testuje nový systém prihlasovania do webového rozhrania služby iCloud. Skúška prebieha na systémoch iOS 13, iPadOS a macOS Catalina, informuje server 9to5Mac.

Apple práve teraz testuje nový systém prihlasovania do webového rozhrania služby iCloud. Skúška prebieha na systémoch iOS 13, iPadOS a macOS Catalina, informuje server 9to5Mac.

Pokiaľ do prehliadača na zariadení s najaktuálnejšou beta verziou systému zadáte beta.icloud.com, získate možnosť prihlásiť sa do svojho Apple ID prostredníctvom Touch ID alebo Face ID. Novinka je však zatiaľ podporovaná len jedným prehliadačom, a to Safari.

Nevyhnutné podmienky

Pokiaľ spĺňate všetky požadované podmienky, teda vlastníte zariadenia s aktuálnymi verziami spomínaných systémov, webové rozhranie pre iCloud vám zobrazí vyskakovacie okno, vďaka ktorému sa dostanete k prihláseniu. Toto prihlasovanie následne prebieha prostredníctvom dvoch spomínaných spôsobov, a to cez Face ID alebo Touch ID.

Do iCloud sa budete môcť samozrejme dostať aj zo zariadení bez podpory Face ID. Medzi tieto zariadenia patrí napríklad aj MacBook Pro, z ktorého sa do služby môžete dostať výhradne prostredníctvom Touch ID.

Nižšie uvedené fotografie zobrazujú prihlasovanie cez Face ID na iPhone XS Max s najaktuálnejšou beta verziou systému iOS 13.

9to5Mac

Šanca na automatické presmerovanie

Mali by sme ešte poznamenať, že pokiaľ na zariadení s najnovšou betou navštívite stránku iCloud.com, mali by ste byť automaticky presmerovaní na spomínanú doménu beta.icloud.com. Úspešné presmerovanie však nie je zaručené, čo znamená, že v prípade zlyhania vám neostáva nič iné, než adresu manuálne zadať do adresného riadka.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Presný dátum vydania nového systému prihlasovania zatiaľ nepoznáme. Samotný Apple však tvrdí, že chce novinku dostať medzi ľudí čo najskôr.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať