Facebook zakladá NPE tím so zameraním na vývoj nových aplikácií

Facebook oznámil, že sa rozhodol založiť špecializovaný tím so zameraním na vývoj nových aplikácií. Ponesie názov New Product Experimentation Team (NPE), informoval portál Engadget.

Facebook oznámil, že sa rozhodol založiť špecializovaný tím so zameraním na vývoj nových aplikácií. Ponesie názov New Product Experimentation Team (NPE), informoval portál Engadget.

Cieľom tímu je, ako jeho samotný názov napovedá, vytvárať nové aplikácie, ktoré budú súčasne aj menšími experimentami. Údajne nemajú byť nijak extrémne komplikované, práve naopak, majú byť jednoduché, cielené a dostatočne zaujímavé.

Svižnejší než Facebook

Tím NPE bude oveľa svižnejší ako Facebook samotný. Jeho predstavitelia tvrdia, že sa nebudú obávať upustenia od určitého projektu, pokiaľ nebude dostatočne úspešný. “Očakávame mnoho neúspechov,” napísal Facebook na svoj blog. “Taktiež chceme čo najmenej narúšať miliardy našich používateľov pri každodennom používaní Facebooku.”

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

NPE bude mať formu LLC, teda spoločnosti s ručením obmedzeným. Všetky aplikácie budú vydávané pod názvom NPE Team, from Facebook, pričom dostupné budú v App Store, Obchode Play a na webe. Facebook naďalej uisťuje verejnosť, že aplikácie budú spĺňať všetky podmienky súvisiace s ochranou osobných údajov a budú presne informovať každého používateľa ohľadom toho, ako budú získané údaje využívané.

Facebook chce zmenu

Dôvod, prečo sa Facebook vôbec rozhodol založiť túto špecializovanú jednotku, je pomerne jasný. Ako poznamenal portál CNET, gigant okrem Messengeru nevyvinul žiadnu populárnu aplikáciu. Namiesto toho sa sústredil skôr na ich akvizíciu, ako napríklad v prípade Instagramu a WhatsAppu. Vyzerá to však, že sa tím stojaci za najväčšou sociálnou sieťou na svete rozhodol pre kľúčovú zmenu.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať