Apple plánuje upustiť od terajšieho mechanizmu klávesnice v MacBookoch, tvrdí analytik

Po niekoľkých rokoch sprevádzaných kontroverziami a technickými problémami sa zrejme Apple rozhodol pre kľúčový krok.

Po niekoľkých rokoch sprevádzaných kontroverziami a technickými problémami sa zrejme Apple rozhodol pre kľúčový krok. Gigant údajne plánuje upustiť od terajšieho mechanizmu klávesnice, ktorou sú vybavené populárne MacBooky, informuje Engadget.

Slovo údajne je však v tejto veci kľúčové. Novinka je totiž len jednou z predikcií analytika Ming-Chi Kuo. Je ale nutné poznamenať, že mnohé z jeho predošlých predpovedí, aspoň čo sa Apple týka, boli pravdivé.

Podľa jeho slov bude aktuálny mechanizmus klávesnice nahradený ešte tento rok, a to za nožnicový mechanizmus. V tomto prípade sú jednotlivé klávesy ku klávesnici prichytené dvomi plastovými súčiastkami prepojenými spôsobom, ktorý sa podobá nožniciam (viď. obrázok nižšie).

Wikipedia

Ide o rozumný krok zo strany Apple, keďže, ako sme už spomenuli v úvode článku, terajší dizajn klávesnice bol už od začiatku problémový. Ešte v roku 2015 vydala spoločnosť celosvetový opravný program pre budúce MacBooky, pričom aj naďalej usilovne pokračovala vo vylepšovaní svojej klávesnice. Pohár trpezlivosti však nakoniec predsa len pretiekol, čo viedlo Apple k vykonaniu tohto kľúčového rozhodnutia.

Z blata do kaluže?

Mnohí sa však obávajú, či nebude zmena mechanizmu len skokom “z blata do kaluže”. Aktuálny dizajn klávesnice, ktorý sa označuje aj ako motýľový (vzhľad kontaktnej plochy sa podobal na motýľa), je totiž oveľa tenší a aj odolnejší než nožnicový. Ako sme však už mali možnosť zistiť niekoľkokrát, napriek všetkým výhodám tento mechanizmus gigantovi jednoducho nesadol.

TIP REDAKCIE
OnePlus 9RT oficiálne: Ponúka Snapdragon 888 a 50 Mpx fotoaparát

Je však dôležité si uvedomiť, že toto všetko sú zatiaľ len predikcie analytika. Na oficiálne potvrdenie tejto teórie si budeme musieť ešte počkať.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať